تعداد بازدید : ۶۳۹
کد خبر : ۲۲۱۴۵۵
عملکرد مطلوب‌تر این معدنی در ۳ماهه نخست سال ثبت شد؛
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
تحقق سود خالص تنها ۶۸۶ ریالی به ازای هر سهم در سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹، جدیدترین دستاورد سنگ آهن گهر زمین در ماه‌های اخیر است.

سبقت قیمت سهم از عملکرد شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، تحقق سود خالص تنها ۶۸۶ ریالی به ازای هر سهم در سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹، جدیدترین دستاورد سنگ آهن گهر زمین در ماه‌های اخیر است.

علیرغم رشد در حدود ۷۰ درصدی سود خالص این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، همچنین نمی‌توان از قیمت‌های بالای سهام این شرکت در روز‌ها و هفته‌های اخیر به راحتی گذشت چرا که این موضوع منجر به افزایش چشمگیر ریسک سرمایه گذاری خواهد شد.

سبقت قیمت سهم از عملکرد شرکت

افزایش چشمگیر بیش از ۶۹ درصدی مبالغ فروش و افزایش چشمگیر و در حدود ۵۷ درصدی سود ناخالص در عملکرد سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹، منجر به شناسایی سود ناخالصی معادل ۸.۰۳۰ میلیارد شده که با این وجود نگاهی به سود خالص ۲۵.۹۳۲ میلیارد ریالی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ حاکی از پوشش سودی متوسط از این شرکت در این مدت است.

کاهش فروش مقداری کلوخه سنگ آهن و افزایش فروش سنگ آهن دانه‌بندی شده در سه ماهه نخست سال مالی در مقایسه با سال گذشته از اصلی‌ترین آیتم‌های عملکردی این شرکت در این مدت بوده که البته نمی‌توان به راحتی از افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش محصولات اصلی شرکت در مقایسه با سال گذشته نیز به راحتی گذشت، چرا که این موضوع یکی از مهمترین دلایل رشد مبالغ فروش است.

سبقت قیمت سهم از عملکرد شرکت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: