تعداد بازدید : ۵۱۶۶
کد خبر : ۲۲۱۶۵۲
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام (هفته منتهی به ۲۶ خرداد ۱۳۹۹)؛
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام به بیش از ۳۳۳ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال رسیده که نسبت به هفته گذشته در حدود ۲۶ هزار میلیارد ریال افزایش را نشان می‌دهد.

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام (هفته منتهی به ۲۶ خرداد ۱۳۹۹)//چک شود//

 

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه در سهام پرداخته شده که اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره کرد. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است. میزان تزریق نقدینگی صورت گرفته طی یک هفته اخیر نیز ارائه شده است.

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام (هفته منتهی به ۲۶ خرداد ۱۳۹۹)//چک شود//

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام (هفته منتهی به ۲۶ خرداد ۱۳۹۹)//چک شود//

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام (هفته منتهی به ۲۶ خرداد ۱۳۹۹)//چک شود//


ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام به بیش از ۳۳۳ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال رسیده که نسبت به هفته گذشته در حدود ۲۶ هزار میلیارد ریال افزایش را نشان می‌دهد. در این هفته شاهد حضور سرمایه گذاران جدید در صندوق‌های در سهام و تزریق سرمایه گذاری جدید به مبلغ ۳.۶۲۷ میلیارد بوده ایم. در واقع شاهد افزایش میانگین یک درصدی سرمایه گذاری در صندوق‌های در سهم در طی یک هفته اخیر هستیم.


بیشترین جذب منابع سرمایه گذاری و صدور واحد‌های سرمایه گذاری در هفته گذشته مربوط به صندوق‌های امید توسعه، ثروت آفرین تمدن و زرین پارسیان به ترتیب با ۱.۰۹۵، ۶۵۶ و ۵۵۹ میلیارد ریال است. بیشترین خروج نیز مربوط به صندوق‌های قابل معامله هستی بخش آگاه، قابل معامله سرو سودمند مدبران، قابل معامله سپهر کاریزما به ترتیب با مبالغ ۹۲۲، ۶۲۵ و ۳۹۸ میلیارد ریال است.


بیشترین ارزش صندوق‌های در سهام بر اساس اطلاعات جدول فوق مربوط به صندوق مشترک پیشرو با ۲۸ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال است. پس از این صندوق ۴ صندوق ارزش کاوان آینده، بورسیران، امیدتوسعه و پیشتاز با مبالغ ۲۴.۳۲۲، ۱۷.۸۱۷، ۱۷.۲۰۳ و ۱۵.۶۲۳ میلیارد ریال است. ۵ صندوق ذکر شده بیش از ۳۰ درصد از کل منابع صندوق‌های سهامی را به خود اختصاص داده اند.


بیشترین بازدهی سالیانه کسب شده مربوط به صندوق‌های ارزش کاوان آینده، نقش جهان و بورسیران است که به ترتیب ۶۵۰، ۵۶۳ و ۴۸۷ درصد بازدهی را به سرمایه گذاران خود ارائه کرده اند.


کمترین بازدهی سالیانه نیز مربوط به سه صندوق قابل معامله تدبیرگران فردا، فیروزه موفقیت و سینا است که در سال گذشته به ترتیب ۲۳۸، ۲۷۶ و ۲۸۱ درصد بازدهی داشته اند.


میانگین ساده بازدهی کسب شده توسط صندوق‌های سرمایه گذاری در سال گذشته معادل ۳۹۵ درصد بوده و این در حالی است که بازدهی بازار بر اساس معیار شاخص کل معادل ۴۱۲ درصد بوده و بر اساس معیار شاخص کل هم وزن معادل ۵۶۹ درصد بوده است.

به این ترتیب مشاهده می‌شود که بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری کمتر از بازدهی ارائه شده و محقق شده در کلیت بازار سرمایه بوده که این موضوع می‌تواند موضوع مورد انتقادی نسبت به مدیران این صندوق‌ها باشد و به طور معقول انتظار می‌رود که در صورت مدیریت حرفه‌ای این اشخاص، بازدهی صندوق‌ها بیشتر از بازدهی بازار باشد.
در صورت لحاظ کردن بازدهی کسب شده بر اساس معیار شاخص کل هم وزن تنها دو صندوق ارزش کاوان آینده و صندوق نقش جهان توانسته اند بازدهی‌ای بیشتر و معادل بازدهی بازار را محقق کنند و مابقی ۶۱ صندوق دیگر که بیش از یک سال از فعالیت آن‌ها می‌گذرد، بازدهی کمتری از میانگین بازار را محقق نموده اند.
همچنین بر اساس معیار شاخص کل، ۱۹ صندوق بازدهی بیشتر از بازدهی بازار و ۴۴ صندوق نیز بازدهی کمتری را محقق کرده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: