تعداد بازدید : ۶۵۸
کد خبر : ۲۲۱۷۰۶
استراتژی جدید مدیران "خکاوه " در کاهش زیان شرکت جواب داد؛
۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
اگر شناسایی درآمد در حدود ۱.۸۸۱ میلیارد ریالی ناشی از یارانه پیمایش جایگزینی خودرو‌های فرسوده نبود شاید شاهد تحقق زیانی بسیار بیشتر از زیان کنونی بودیم.

فعالیت و تولید کمتر برابر است با زیان کمتر !!!

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، افزایش‌های چند صددرصدی قیمت سهام شرکت‌های بی ارزشی همچون سایپا دیزل با یدک کشیدن بیش از ۲.۰۰۰ میلیارد تومان زیان انباشته در شرایطی در ماه‌های اخیر رخداده که صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت حاکی از اتخاذ استراتژی‌های جدید مدیران در راستای کاهش زیان بوده و اتخاذ استراتژی آسان و در عین حال مفیدی که شاید تا سالیان سال شرکت‌های این گروه بتوانند از آن الگو برداری کنند: کمتر فعالیت کن و کمتر تولید کن تا زیان کمتری محقق کنی.

فعالیت و تولید کمتر برابر است با زیان کمتر !!!

در حالی که در عین تعجب برخی از کانال‌های تلگرامی و سایت‌های به اصطلاح تحلیلی در روز گذشته با خوشحالی از کاهش زیان شرکت سایپا دیزل سخن گفتند، بخش عمده‌ای از کاهش در حدود ۶.۶۱۶ میلیارد ریالی جمع مقادیر فروش این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، مربوط به کاهش چشمگیر تعداد فروش محصولات شرکت بوده و حتی افزایش نرخ‌های چشمگیر هم نتوانسته مانع از شناسایی زیان سنگین شود.

فعالیت و تولید کمتر برابر است با زیان کمتر !!!

شناسایی بیش از ۳.۵۴۵ میلیارد ریالی هزینه‌های مالی، شناسایی بیش از ۸۱۲ میلیارد ریال سایر هزینه‌های عملیاتی که احتمالا مربوط به هزینه‌های جذب نشده تولید بوده و افزایش زیان انباشته شرکت به بیش از ۲.۰۰۰ میلیارد ریال در انتهای سال ۱۳۹۸ از جمله موارد تاسف برانگیز صورت‌های مالی این شرکت است.

البته اگر شناسایی درآمد در حدود ۱.۸۸۱ میلیارد ریالی ناشی از یارانه پیمایش جایگزینی خودرو‌های فرسوده نبود شاید شاهد تحقق زیانی بسیار بیشتر از زیان کنونی بودیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: