تعداد بازدید : ۲۹۸
کد خبر : ۲۲۱۷۱۶
اصلی‌ترین دغدغه سهامداران این شرکت شوینده؛
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
کاهش فروش سود پرک صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از جمله تاثیر گذارترین عوامل در درآمد‌ها و سودآوری این شرکت در ۹ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ است.

عدم افزایش چشمگیر سود خالص

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز همانگونه که بسیاری از فعالین بازار سرمایه اطلاع دارند، در ماه‌های گذشته و به واسطه شیوع ویروس کرونا تمایل خرید سهام شرکت‌های تولید کننده مواد شوینده و یا ضدعفونی کننده افزایش یافته و خرید سهام شرکت نیروکلر به دلیل تولید آب ژاول و ... نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

با این حال صورت‌های مالی ۶ماهه و اکنون ۹ ماهه نیروکلر حاکی از عدم رشد چشمگیر سودآوری این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و البته متناسب با رشد قیمت سهامش است.

عدم افزایش چشمگیر سود خالص

یکی از نکات قابل تامل صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت در گزارش ۶و ۹ ماهه سال مالی ۱۳۹۹، کاهش بیش از ۲۸ درصدی نرخ‌های فروش سود پرک داخلی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده که این موضوع منجر به فروش صادراتی این محصول و شناسایی در حدود ۳۳۶ میلیارد ریالی درآمد از این محل گردیده است.

عدم افزایش چشمگیر سود خالص

همانگونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌گردد شاهد کاهش فروش سود پرک صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل می‌باشیم که این موضوع از جمله تاثیر گذارترین عوامل در درآمد‌ها و سودآوری این شرکت در ۹ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ است.

در انتها این شرکت با تحقق درآمدی ۱.۴۳۴ میلیارد ریالی و ۲۱ درصد افزایش نسبت به ۹ماهه نخست سال قبل، سود خالصی ۶۴۳ میلیارد ریالی محقق نموده است که تنها ۱۸ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
نیمه پر لیوان رو چرا نگاه نمیکنید خیلی از شرکتها که بسیار زیان ده بوده اند رشد چند برابری در سهامشون داشتند این شرکت سود آوری خیلی خوبی داشته لطفا فاز منفی ندید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: