تعداد بازدید : ۸۴۵
کد خبر : ۲۲۱۸۷۵
مدیر مالی شرکت معادن منگنز ایران در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
درآمد این شرکت تا حد زیادی وابسته به نرخ شمش خوزستان است. نرخ ارز نیز بر درآمد کمنگنز تاثیرگذار خواهد بود؛ چرا که با افزایش نرخ ارز، نرخ شمش فولاد خوزستان هم تحت تاثیر قرار می گیرد.

سودآوری

به گزارش بورس نیوز، یکی از سهم های پربازده سال جاری سهم شرکت معادن منگنز ایران بوده است. این شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۳۰۴۰ ریال سود محقق کرد که از این میزان، ۱۱۵۰ ریال آن در مجمع به سهامداران بعنوان سود نقدی تخصیص یافت. درآمد ۹۸ "کمنگنز" حدود ۶۵ درصد بیشتر از درآمد سال ۹۷ بوده است.
عملکرد این شرکت در سال جاری هم مناسب بوده و در ۲ ماهه اول امسال این شرکت با رشد ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، درآمد ۱۸۴ میلیارد ریالی شناسایی کرده است.


سید فراز آرمند مدیر مالی شرکت معادن منگنز ایران در گفتگو با بورس نیوز در خصوص دلایل رشد درآمد در این شرکت بیان کرد: افزایش درآمد شرکت در سال ۹۸ عمدتا به دلیل افزایش نرخ فروش بوده است.

وی افزود: شرکت ذوب آهن اصفهان خریدار محصول دانه ریز شرکت است، ولی ذوب آهن اصفهان تنها مشتری محصولات کمنگنز نیست و سایر محصولات مشتریان دیگری دارد. نرخ فروش محصول به ذوب آهن اصفهان بر اساس درصدی از نرخ شمش فولاد خوزستان تعیین می گردد که برای سال ۹۹، فرمول کمی تغییر کرده و این درصد افزایش داشته و محصولات کمنگنز با ۲۰ درصد شمش فولاد خوزستان به ذوب آهن اصفهان فروخته می شود. با توجه به اینکه نرخ فولاد خوزستان نسبت به سال گذشته، رشد داشته است؛ طبیعی است که درآمد کمنگنز هم بیش از سال قبل باشد.

مدیر مالی کمنگنز تصریح کرد: در مجموع درآمد این شرکت تا حد زیادی وابسته به نرخ شمش خوزستان است. نرخ ارز نیز بر درآمد کمنگنز تاثیرگذار خواهد بود؛ چرا که با افزایش نرخ ارز، نرخ شمش فولاد خوزستان هم تحت تاثیر قرار می گیرد. ضمن اینکه افزایش نرخ ارز، نرخ فروش محصولات به سایر مشتریان را هم متاثر می کند.

وی در خاتمه گفت: در گزارش تفسیری مدیریت جزئیات مربوط به مقدار و نرخ فروش، و همچنین توضیحاتی در مورد معدن شهرستانک و تاسیس کارخانه ای برای کاهش جلوگیری از خام فروشی در شرکت و... مطرح شده که بهتر است سهامداران این گزارش را مطالعه کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: