تعداد بازدید : ۱۶۷۷
کد خبر : ۲۲۲۱۰۴
خیال سهامداران از تامین خوراک راحت شد؛
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
واحد آمونیاک پتروشیمی هنگام در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۹ به بهره برداری برسد.
 
بهره برداری از
 
تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهارکرد: آخرین نرخ فروش دلاری برش سبک و سنگین، بنزن، ارتوزایلین، پارازایلین و رافینیت و بنزن از ابتدای سال مالی تا تاریخ ۹۸/۲/۳۱ اعلام شده است. 

وی ادامه داد: میزان فروش صادراتی محصولاتی، چون "پارازایلین "با مقدار ۱۶۴۹۸ تن و به ارزش ۱۵۸۷۵۹۴ میلیون ریال، "ارتوزایلین" با مقدار ۲۸۰۷ تن و به ارزش ۱۴۴۵۸۶ میلیون ریال، "رافینیت" با مقدار ۵۸۷۵۲ تن و به ارزش ۲۹۴۶۵۱۶ میلیون ریال ثبت شده است.
 
بر اساس این گزارش، محصول "بنزن" در مدت زمان ذکر شده هیچ فروش صادراتی را ثبت نکرده است. 

بهره برداری از
بهره برداری از
 
بر اساس گزارش این شرکت، به ازای مصرف ۱۰۰ تن بنزین پیرولیز، مقدار ۳۶ تن بنزن، ۱۳ تن پارازایلین، ۲ تن اورتوزایلین، ۱۷ تن برش سنگین، ۳ تن رافینیت و ۲۵ تن برش پنتان تولید می‌شود. 

صانعی همچنین در خصوص خریداری پتروشیمی هنگام نیز افزود: برآورد می‌شود واحد آمونیاک پتروشیمی هنگام در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۹ به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: طبق اطلاعات موجود، افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی این شرکت از محل سود انباشته، بخش ناچیزی از هزینه‌های لازم برای پروژه هنگام را پوشش می‌دهد که در این راستا گزینه‌هایی از جمله اخذ وام و تامین از منابع داخلی نیز پیش بینی شده است. 

این فعال صنعت پتروشیمی همچنین در رابطه با طرح شیرین سازی برش سنگین نیز تصریح کرد: قرارداد پروژه امضا و فعالیت مهندسی آن شروع شده است. مدت زمان لازم برای اجرای این پروژه ۳۰ ماه تعیین و تامین بودجه ارزی و ریالی مورد نیاز این پروژه از طریق منابع شرکت و اخذ وام صورت می‌گیرد. 

وی ادامه داد: در خصوص میزان حجم مورد نیاز از میعانات گازی تولید شده طی سال ۹۸ در میادین پارس جنوبی لازم به ذکر است این مجتمع به ۱۲ فاز تولید میعانات گازی پالایشگاه‌های پارس جنوبی متصل بوده، در حالی که حدود ۳ فاز می‌تواند خوراک این مجتمع را تامین کند بنابراین در خصوص تامین خوراک این مجتمع هیچ مشکلی به چشم نمی‌خورد. 

صانعی افزود: قیمت خرید خوراک در حال حاضر ۹۵ درصد فوب صادراتی و در چارچوب قرارداد فی مابین با شرکت ملی نفت بوده و هر گونه تغییر در نرخ نیز اطلاع رسانی خواهد شد. 

گفتنی است، میزان عرضه محصولات تولیدی در بورس کالا ۲ درصد اعلام شده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: