تعداد بازدید : ۹۲۴
کد خبر : ۲۲۲۱۲۶
مدیرعامل شرکت زامیاد پاسخ داد: 
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
هیات مدیره شرکت زامیاد در صدد است با تولید خودرو‌های تجاری کاربری شده و با استفاده از امکانات مهندسی و فنی، سود شرکت را در سال‌های پیش رو افزایش دهد. 
 
افزایش سود
 
بهروز غفاری، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت زامیاد در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: شرکت زامیاد، در جهت توسعه زنجیره ارزش، مصمم به سرمایه گذاری بوده و در جهت خرید شرکت ایران کاوه سایپا اقدام کرد. 

وی تصریح کرد: افزایش تولید شاسی و متعاقب آن تولید خودرو‌های تجاری سبک و گسترش سهم بازار این خودرو‌ها را می‌توان یکی از اهداف این خرید دانست.

غفاری افزود: هیئت مدیره شرکت زامیاد در صدد است با تولید خودرو‌های تجاری کاربری شده و با استفاده از امکانات مهندسی و فنی، سود شرکت را در سال‌های پیش رو افزایش دهد. 

غفاری در خصوص نحوه قیمت گذاری محصولات گفت: قیمت‌های فروش با هماهنگی و تحت سیاست‌های گروه خودروسازی سایپا تعیین و جاری سازی می‌شوند، شایان ذکر است قیمت خودرو‌های تجاری توسط سازمان حمایت از مصرف کننده و شورای رقابت تعیین نمی‌شود بلکه با نظارت سازمان حمایت ازمصرف کننده و براساس تصمیم هیئت مدیره شرکت صورت می‌گیرد. 

مدیرعامل شرکت زامیاد در رابطه با تاثیر نرخ ارز خاطر نشان کرد: قیمت تمام شده محصولات متاثر از نرخ ارز و سایر نهاد‌های تولید بوده که طی ماه‌های اخیر شاهد نوسان قیمتی قابل ملاحظه این‌ها بودیم بنابراین امکان پیش بینی قابل اتکا قیمت فروش تا زمان ثبات یا تعیین قطعی نرخ نهاد‌های تولید در حال حاضر میسر نیست.

وی به برنامه‌های تنوع بخشی سبد محصولات اشاره و اظهار کرد: مطابق برنامه تدوین شده در سال ۹۹، شرکت زامیاد در جهت حفظ جایگاه به عنوان برترین خودروسازی کشور، درتلاش است بازار فروش خود را روزانه با تنوع بخشیدن به سبد محصولات افزایش دهد.

غفاری اضافه کرد:این اتفاق در سال ۹۹ پیاده سازی شده و مانند پروژه پادارپلاس و سایر پروژه‌های در دست اقدام، با هدف مشارکت در نوسازی ناوگان حمل و نقل خودرو‌های فرسوده سنگین کشور در حال مذاکره با سازمان‌های ذیربط است.

مدیرعامل شرکت زامیاد در خصوص برنامه‌های شرکت برای کاهش هزینه‌های مالی و اداری گفت: این شرکت در سال ۹۷ بخش قابل تو جهی از تسهیلات دریافتی را تسویه کرده و هزینه‌های فروش با تعداد فروش قابل تغییر است. 

وی افزود: هزینه‌های اداری نیز با توجه به اینکه کلیه افزایش‌ها مطابق با قانون کار و در ابتدای سال انجام شده و در صورت عدم افزایش توسط مراجع ذیصلاح تا پایان سال افزایش نخواهیم داشت. 

غفاری در پایان گفت: شرکت زامیاد در سال جاری اقدام به افزایش حد اعتباری دریافتی از سوی بانک با کمترین بهره اقدام خواهد کرد و پیش بینی می‌شود با تامین مالی ارزان قیمت بتواند هزینه‌های مالی را در حد مطلوب کنترل و از افزایش هزینه‌های مالی و تاثیر منفی بر روی سود و زیان شرکت جلوگیری کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: