تعداد بازدید : ۱۷۵۱
کد خبر : ۲۲۲۱۳۳
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به جدایی طلبی برخی اعضای کانون مشکل دار و پرمدعا و مدیران بی کفایتی که حتی از عهده جوجه ها بر نیامدند...

ادعای استقلال و ریشخند بازار به مدعیان سواد/ چوب دو سر طلای عرضه اولیه

به گزارش بورس نیوز، در روزهای گذشته از انفعال یکی از کانون ها نوشتیم تا هشدار داده باشیم به برخی مدیران این کانون شاید از خواب خرگوشی که خود را به آن زده بودند بیدار شوند. اما دوستان تاب انتقاد نداشتند و ما را بی سواد خطاب کردند. حالا خبر رسیده که برخی اعضای کانون مذکور که حق عضویت می دادند تا کانون از حقوق شان دفاع کند، دیگر طاقت رانت بازی های این کانون را نداشته و در تدارک استقلال اند. امروز هم قرار گذاشته اند دورهمی بگیرند و علاوه بر اعلام رسمی خودمختاری، هیات مدیره جدید کانون مستقل خود را معرفی کنند. با جدا شدن این اعضا، دوستان خواب آلود ما چند ده عضو یا بهتر بگوئیم مشتری خود را از دست می دهند. باشد تا سایرین رستگار شوند و اگر انتقادی شنیدند، به جای جوش و خروش بی خود و حمله به منتقدان، ایراد کار خود را برطرف کنند تا این چنین مضحکه نشوند.

اوج بی کفایتی در مدیریت جوجه ها
یکی از بی کفایتی های آشکار چند ماه اخیر، معدوم کردن جوجه های یکروزه بود. دو ماه قبل حکم به زنده زنده دفن کردن جوجه ها دادند، به این بهانه که تولید مرغ صرفه اقتصادی ندارد، امروز شاهد افزایش قیمت چشمگیر مرغ در بازار هستیم و فعالان صنعت مرغداری معتقدند مرغ، سیمرغ شده و با همین فرمان پیش برویم، ناچار به واردات خواهیم شد! ما هم می گوییم برای زمینگیر شدن نیاز به دشمن نداریم؛ کافی است سکان تولید را به برخی مدیران بی کفایتی که فقط با رانت و پارتی سمت گرفته اند بسپارید. مدیرانی که از پس مدیریت جوجه هایی که کمتر از ۲ ماه طول می کشد تا هم سفره تولید کننده و هم سفره مصرف کنندگان را چرب کنند، برنیامدند؛ جای دیگر قرار بگیرند چه خواهند کرد.

چوب دو سر طلای عرضه اولیه
امروز عرضه اولیه ای انجام شد که کل سهامداران شاکی بودند که ضرر کرده اند. عده ای به خاطر اختلال کارگزاری شان امکان خرید پیدا نکردند و فریادشان به هوا بود؛ عده ای دیگر هم ناله می کردند که چرا زودتر نگفتید ما به هوای همیشه که در عرضه های اولیه، تقریبا نصف سقف سفارش تخصیص می یافت، کمتر از سقف، ثبت سفارش کردیم!

بوی اختلاس در شرکت بورسی
یکی از مدیران ارشد یکی از شرکت های حوزه حمل و نقل بورسی بازداشت شد! از اختلاس دیگری رونمایی نشود، صلوات.


دشمن قسم خورده یا دایه دلسوز
روزی نیست که یکی بر طبل حباب بورس نکوبد. اما جالب اینجاست که مسکن در شهر تهران فقط در اردیبهشت ماه ۹.۴ درصد گران شده و کارشناسان بازار مسکن از تداوم افزایش قیمت ها هم صحبت می کنند. کاشی و لبنیات و شیرخام و گوشت و مرغ و تخم مرغ و طلا و سکه و صدها قلم کالای دیگر هم هر روز گران تر می شود و باز تولیدکنندگان می گویند افزایش نرخ ۲۰ و ۳۰ و ۴۰ درصدی کافی نیست و ما افزایش نرخ بیشتری می خواهیم! حالا چه حسابی است که بازار سرمایه، این همه دشمن قسم خورده (ببخشید، دایه دلسوز) دارد، ما که نفهمیدیم.

احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
با درود فراوان ببخشید این حرف را میزنم ولی مجبورم. ......... .....
نگاه اینجا دو دیدگاه بیشتر باقی نمیمونه میدونی چیه. یک اینکه اینا میخوان گرانی در دولت روحانی بیداد کنه و .........
2.یا ........ با توجه به زخمی که قالیباف از روحانی خورده، ........ که بدبختمون کردین آخرین آماری هم که از کتاب های درسی در آمریکا دارم ای توف تو اون زندگی نامتون ........، پرشین گلفی وجود نداره شده خلیج عربی ......
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
کلا رو حباب داریم زندگی می کنیم نمیدونم زندگیه یا کف صابون
Farzad248m
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
بدا بحال ما جوونها که تازه میخایم سروسامان بگیریم
باین قیمتهای نجومی و بیکاری چس مثقال درآمد
بما که رسید وا رسید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: