تعداد بازدید : ۱۲۵۷
کد خبر : ۲۲۲۲۹۴
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به حاتم بخشی ۱.۲ میلیارد یورویی برای رفع دلتنگی غروب جمعه و چشم انتظاری اهالی بازار سرمایه برای نوشیدن دومین پیک دولت و...
رفع دلتنگی غروب جمعه با حاتم بخشی میلیاردی
به گزارش بورس نیوز، یکی از آقایون هم یک غروب جمعه‌ای هوس کرده ۱.۲ میلیارد یورو را بین ۶ نفر از دوستان تقسیم کند تا این دوستان محترم با آن کالا‌های اساسی را وارد کنند. بدون هیچ ضابطه و شرط و شروطی. هر کس هم ناراحت بود، راه خروج باز است.

دست در دست، پشت به بازار
بازار سرمایه امروز هم سبز بود. ولی پایکوبی فعالان این بازار، برخی را چنان آشفته کرده که دیگر ذکر "وامصیبتا، بورس حباب دارد" را فقط در رسانه‌های داخلی سر نمی‌دهند و شبکه‌های ماهواره‌ای را هم با خود همراه کرده اند و معاندینی که تا چندی قبل، به هر دری میزدند تا نظام را زیر سوال ببرند، حالا تریبون به دست گرفته و در بلاد کفر، لابلای خوشگذرانی هایشان، از دغدغه هایشان برای ریزش بورس تهران سخن می‌گویند!

پول خون به ازای انباری
این همه دلواپسی در حالی است که قیمت‌ها در بازار مسکن سر به فلک کشیده و این روز‌ها انباری‌ها را هم اجاره می‌دهند؛ آن هم به قیمت پول خون پدرانشان! هیچ کس هم دلواپس حباب بازار مسکن و دغدغه‌های مردم بی نوا نیست.

چشم به راه دومین پیک دولت
نکته عجیب اما، اهمال اهالی پاستور در تامین مالی از بازار سرمایه است. این بازار رشد چند برابری داشته و دولتمردان برای تامین مالی و جبران کسری بودجه، عرضه با اهمیتی نداشته اند. البته اولین عرضه دولتی در قالب ETF امروز آماده معامله شد و بازدهی این صندوق انقدر چشمگیر بود که از حالا خیلی‌ها چشم به راه دومین ETF هستند. البته این عرضه، پیام دیگری هم برای بازار داشت؛ اینکه وقتش رسیده برخی به اصطلاح کارشناسان بازار سرمایه، خود را بازنشسته کنند و جای خود را به جوان‌تر‌ها دهند.

خواب گران ...
هر چه هست اما، حال اقتصاد ما این روز‌ها چندان مساعد نیست و باید دید دولتمردانی که شوقی برای عرضه در بازار سرمایه نداشتند، چه خوابی برای این بازار دیده اند؟ آیا قرار است نقدینگی به سمت این بازار هدایت شود و بعد هم ناگهان، بازدهی بازار ارز را به بازار سرمایه برسانند؟ یا...

بانک لاکچری و مجوزی گران
بانک لاکچری ساز درصدد دریافت مجوز صرافی است. این بانک با ساخت و ساز‌های لاکچری با استفاده از منابع بانک، حسابی سود کرده و حالا گویا بوی کباب بازار ارز به مشام مدیران این بانک خورده که دنبال فعالیت ارزی هستند. این بزرگواران گفته اند در صورت تداوم شرایط فعلی بازار ارز، امسال از محل فعالیت‌های ارزی ۷۰۰میلیارد تومان درآمد کسب می‌کنند!
 
گرهی در پنل سهام عدالت
متاسفانه در پنل سهام عدالت مشولین ، سازمان خصوصی سازی امکان تغییر شماره تلفن را غیر فعال کرده است. عدم مطابقت شماره تلفن مشمولین در سامانه سجام با مدارک هویتی اعلامی مالنع از فروش دارایی ها و یا اطلاع از جزییات دارایی ها در سبد سهام عدالت می شود و مشمولان را به سامانه سهام عدالت برای تصحیح شماره تلفن عودت می دهد در حالیکه سازمان خصوصی سازی امکان تصحیح شماره تلفن را غیر فعال کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: