تعداد بازدید : ۴۹۲
کد خبر : ۲۲۲۳۸۴
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
ورود چهار شرکت "دیجی کالا"، "شیپور"، "تپ سی" و "کافه‌بازار"، با تعاملات انجام شده و در نظر گرفتن سخت‌گیری‌های موجود، مسائلی است که قابل رفع بوده و چشم انداز سوددهی در این مجموعه‌ها وجود دارد.
چشم انداز سوددهی استارتاپ‌ها در
 
مسعود حمیدزاده، کارشناس‌ارشد سرمایه‌گذاری‌های جسورانه گروه مالی فیروزه به بورس‌نیوز گفت: نظرسنجی صورت گرفته توسط سازمان فرابورس بیشتر به استفاده از خرد جمعی متخصصان برای نظرسنجی در خصوص مسائل تکنیکال، جزییات ناشران و گروه سرمایه‌گذاران اختصاص یافت که نکته مهم آن استفاده از فرصت حقیقی برای تخصیص ظرفیت بازارسرمایه در جهت تامین مالی مجموعه‌های استارتاپی است. 

وی ادامه داد: ورود چهار شرکت "دیجی کالا"، "شیپور"تپ سی" و "کافه‌بازار"، با تعاملات انجام شده و در نظر گرفتن سخت‌گیری‌های موجود، مسائلی بوده که قابل رفع است و چشم‌انداز سوددهی در این مجموعه‌ها وجود دارد، البته هر مجموعه به صورت جداگانه در بخشی بخصوص چالش را تجربه کرده که بعد از بازار هدف و حتی قبل از آن هم فضای بورسی شدن این شرکت‌ها قطعی به نظر می‌رسد. 

کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری جسورانه گروه مالی فیروزه در خصوص ارزش‌گذاری این شرکت‌ها خاطرنشان کرد: در فرآیند "ارزش گذاری" طی مذاکرات ناشران و متعهدان پذیره‌نویسی ارزش گذاری‌هایی انجام شده، تصمیمات اخذ شده و در حال رسیدن به یک بازه نهایی هستند. 

وی ادامه داد: در بررسی مدل ارزش گذاری استارتاپ‌ها و تفاوت با دیگر شرکت ها، مبحث رشد حائز اهمیت بوده و قسمت بیشتری از ارزش به پتانسیل‌ها و گرفتن سهم بیشتر از بازار تخصیص می‌یابد که درباره مواردی که پیشتر ذکر شد این نمونه‌ها یکه‌تاز هستند، این مجموعه‌ها در حال حاضر سهامداران خود را داشته و ورود آن‌ها به بورس مبنی بر پذیرش این ادبیات توسط بازار سرمایه می‌باشد.

حمیدزاده تصریح کرد: در نهاد‌های تامین سرمایه و ارزش گذار، افراد نه تنها در فعالیت‌های بورسی، بلکه در فعالیت‌های غیربورسی خود نیز به طور مستمر به انجام این ارزش گذاری ها پرداخت و با ادبیات این حوزه آشنایی دارند. این امر که چقدر ادبیات موجود از سوی شرکت بورس و فرابورس قابل پذیرش باشد، باید در ادامه راه روشن شود. 

کارشناس ارشد سرمایه گذاری جسورانه گروه مالی فیروزه در پایان، براساس سیگنال‌های دریافتی وجود علاقه به پذیرش روش‌های نوین را تایید کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: