تعداد بازدید : ۴۹۲
کد خبر : ۲۲۲۵۱۲
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
 بازار خرید سهام در اصلاح به سر می‌برد و با توجه به اینکه طی سه روز اخیر قیمت‌ها منفی شد، امروز انگیزه خرید ایجاد شد.
ایجاد انگیزه خرید برای سهامداران/ دلار مدیریت شد
 
 
 
همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه در بررسی بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: بازار متناسب با خرید سهام در قیمت‌های پایین قرار داشت که امروز هم این رقابت در بازار دیده شد و شاخص به راحتی از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد عبور کرد. 

این کارشناس بازار سرمایه سهام ارزنده این روز‌ها را گروه صادرات محور عنوان و تصریح کرد: شرکت‌هایی که ارز صادراتی در اختیار دارند، همچنین بانک‌ها و هلدینگ‌هایی که از فرصت‌های بازار استفاده کرده و در حال بهینه سازی پرتفو خود هستند، شرکت‌هایی که در واقع نرخ فروش یا تغییر جدی را برای آن‌ها متصور هستیم همگی می‌توانند ارزنده باشند. 

دارابی گروه بانکی و پتروشیمی را نیز لیدر‌های هفته عنوان کرد. 

وی همچنین در بررسی تاثیرات دلار بر بازار سرمایه خاطر نشان کرد: دلار به خوبی مدیریت شد و نشان داد که حضور در بازار دلار، بازدهی خاصی برای سرمایه گذاران نداشته و یکی از اشتباهات می‌تواند سرمایه گذاری در بازار ارز باشد. 

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: آنچه اتفاق می‌افتد در حد حداکثر تورم بوده و با این هدف که مزیت‌های صادراتی ایران دچار مشکل نشود، به نظر می‌رسد که یک برنامه بازارگردانی قوی روی دلار در حال انجام بوده که دلار در حالت تورم مدیریت شده و فرصت صادراتی شرکت‌ها کاهش پیدا نکند. 

دارابی در پایان اضافه کرد: افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند همچنان بازار سهام و همچنین بازار املاک به خصوص ساخت و ساز می‌تواند ارزنده‌تر باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: