تعداد بازدید : ۳۱۱
کد خبر : ۲۲۲۵۲۱
معاون برنامه ریزی تلفیقی و فناوری اطلاعات پتروشیمی جم مطرح کرد: 
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
باید حرکت سایر رقبا و این صنعت را زیر ذره‌بین گذشت، از لحاظ تکنولوژی، تولید و رفتار مصرف‌کنندگان که فاکتور‌های حیات یک پتروشیمی است، نباید از هیچکدام از آن‌ها غافل شد.
افزایش ظرفیت اسمی ۳۰۶ هزار تنی
 
محمد حسین پاشنه طلا، معاون برنامه ریزی تلفیقی و فناوری اطلاعات به بورس نیوز گفت: در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، نه تنها توانستیم ظرفیت اسمی هر واحد را ۳۰۶ هزار تن ارتقا دهیم بلکه کارخانه LL نیز تا ۳۲۴ هزار تن تولید کرده و افزایش تولید آن مشخص است. 
 

وی ادامه داد: در شرکت‌هایی که دارای ظرفیت اسمی هستند، مازاد بر ظرفیت تا حدی می‌تواند انجام شود و سقف پرواز مشخص است اما؛ برای بیشتر شدن سقف پرواز، پروژه‌هایی تعریف می‌شود تا از افزایش ظرفیت پلنت‌های موجود استفاده شود. برای مثال واحد اچ دی به جای ۳۰۶ هزار تن تصمیم به افزایش ظرفیت به ۳۲۰ هزار تن دارد، با در نظر گرفتن شرایط فنی واحد مربوطه می‌توان سقف پرواز را تا ۱۰ درصد دیگر افزایش داد. 

پاشنه طلا اضافه کرد: از شرکت‌ها انتظار می‌رود در همان سقف پرواز باشند مگر اینکه اتفاقی بیفتد و شرکت آگاهانه دنبال سرمایه گذاری جدید برود.
 
وی ادامه داد: باید حرکت سایر رقبا و این صنعت را زیر ذره‌بین گذشت، از لحاظ تکنولوژی، تولید و رفتار مصرف‌کنندگان که فاکتور‌های حیات یک پتروشیمی است، نباید از هیچکدام از آن‌ها غافل شد؛ از سوی دیگر باید مثالی برای رفتار مصرف‌کننده آورده شود، تا به امروز محصولی مدنظر خریداران بوده و اتفاقا آمار‌های فروش و درآمدی آن کاملا باب میل بنگاه تولیدی نیز هست اما؛ زمانی که آزمایش‌ها در آینده نشان می‌دهد که محصولی برای فروش مضر است، باید پتروشیمی‌ها فاز تولید آن محصول را تغییر دهند تا کل مجموعه با زیان مواجه نشوند.
 
پاشنه طلا در پایان خاطرنشان کرد: اگر شرکت‌های پتروشیمی این فاکتور‌ها را یعنی انفعالات محیط، تکنولوژی و رفتار مصرف کننده را مورد ارزیابی لحظه‌ای قرار داده باشد، می‌تواند هنگام تغییر این فاکتورها، سریعا خط تولید را با تغییراتی مواجه سازد و محصول را به سمتی هدایت کند که عاری از هر نوع مشکل باشد تا فروش آن کالا با حاشیه منفی مواجه نشود اما؛ اگر شرکتی به این مسائل توجه نکند، شرکت بعد از مدتی به میرایی دچار می‌شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: