تعداد بازدید : ۱۱۶۵
کد خبر : ۲۲۲۶۳۷
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مشق شب اهالی میرداماد و لولو خورخوره ای برای دلالان مسکن و...

مشق شب یا گزارشی از میرداماد

 

به گزارش بورس نیوز، اهالی میرداماد خود داعیه دار شفافیت هستند ولی خیلی هم اعتقادی به شفافیت ندارند. عادت دارند مرتب گزارش ندهند، ولی امان از روزی که گزارش دهند‌... چنان عملکردی از خود به نمایش می گذارند که آدمیزاد که هیچ، پرندگان و چرندگان هم بعد از بررسی گزارش آب قند لازم می شوند. در گزارش اخیر اهالی ساختمان میرداماد، نقدینگی رشد ۷.۳ درصدی داشته! حتما می گویید چقدر خوب، همه چیز از شیر مرغ تا جان آدمیزاد، چندصد درصد رشد کرده و نقدینگی بی نوا، فقط ۷.۳ درصد رشد داشته. ولی طبق حساب و کتاب بعضی ها، در ۳ ماهه اول امسال ۵۰ هزار میلیارد وارد بازار سرمایه شده که البته همین حجم هم، بازار سرمایه ما را به شدت بالا برده؛ و باز هم طبق همان حساب و کتاب ها، با هر فرمولی حساب کنیم امسال حداقل ۶۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در اقتصاد ما خلق خواهد شد و با توجه به عدم جذابیت سپرده گذاری در بانک ها، این حجم نقدینگی خلق شده می تواند سیل بزرگی باشد که آرامش را از تمام بازارها بگیرد!

عرضه اولیه پر ماجرای غول سیمانی
عرضه اولیه امروز از آن عرضه اولیه های جذاب و پرماجرا بود. عرضه ای که ۴.۵ میلیون نفر در آن مشارکت داشتند و غول سیمانی در همان بدو ورود چنان ابهتی داشت که نه فقط سامانه معاملات و سیستم کارگزاری ها هنگ کرد؛ بلکه شاپرک هم به خود لرزید! با همین فرمان پیش برویم، عرضه های اولیه آتی ممکن است رعد و برق و قطعی آب و برق هم به همراه داشته باشد. اما چیزی که عجیب است این است که وقتی می دانند عرضه های اولیه، سیستم دائما معیوب شان را می ترکاند، چرا عرضه های اولیه را به بعد از تایم معاملات و یا روزهای پنجشنبه موکول نمی کنند؟
البته باز حرف از اختلال سیستم معاملات شد، باز همه دوستان یک صدا گفتند من نبودم، دستم بود، تقصیر آستینم بود.‌.. طبق معمول حتما تازه واردها مقصرند!


لولو خورخوره ای برای دلالان مسکن
بازار مسکن از ابتدای دولت تدبیر و امید نزدیک به ۶۰۰ درصد رشد داشته! حالا برای کنترل این بازار راهکارهای عجیب و غریبی ارائه شده، از ساخت مسکن ۲۵ متری تا فروش متری مسکن به مردم و... به نظر می رسد پیشنهاددهندگان محترم خودشان هم می دانند که راهکارهایشان چقدر ناشدنی است؛ اما می گویند، بلکه از تب و تاب خریداران کاسته شود!

 

سیاه زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
بورس مسکن خیلی جذاب خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: