تعداد بازدید : ۳۳۰۵
کد خبر : ۲۲۲۸۸۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
روند صعودی بازار سرمایه، همیشگی نیست و این بازار روندهای نزولی هم خواهد داشت و سرمایه گذاران می بایست هر دو جنبه این بازار را لحاظ کنند.

الفینی‌ها، گزینه‌های پر پتانسیل بازار سرمایه

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل بورس با چنان سرعتی در حال بالا رفتن است که به نظر می‌رسد لمس کانال ۲ میلیون واحدی در سال جاری، چندان دور از تصور نباشد. البته جهش فقط مختص این بازار نبوده و بازارهای سکه و مسکن هم تخته گاز، پیش می روند.

محسن موسوی کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازارسرمایه و دلایل رشد اکثر سهم‌ها در روزهای مثبت بازار بیان کرد: رشد اکثر نمادها تحت تاثیر حجم بالای نقدینگی، تورم و محدویت‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای موازی بوده است.

وی افزود: تنها بازاری که با هر میزان نقدینگی و بدون هیچ محدودیتی می توان در آن سرمایه گذاری کرد، بازار سرمایه است اما؛ "ریسک" و "بازده" دو مقوله بهم پیوسته بازار سرمایه بوده و همان طور که این بازار می تواند بازدهی خوبی به همراه داشته باشد، ممکن است زیان هایی هم به سرمایه گذاران تحمیل کند. روند صعودی بازار سرمایه، همیشگی نیست و این بازار روندهای نزولی هم خواهد داشت و سرمایه گذاران می بایست هر دو جنبه این بازار را لحاظ کنند.

وی افزود: این توجیه که تمام بازار بهم پیوسته و در روندهای صعودی یا نزولی، احتمالا اکثر سهم ها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت، تا حدودی صحیح است. تجربه نشان داده جو کلی بازار، تمام سهم ها را متاثر می کند؛ ولی نمیتوان منکر نقش تحلیل در سرمایه گذاری ها هم شد.

معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری 

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: با در نظر گرفتن وضعیت بازار ارز و درآمدهای ارزی کشور، شرکت های صادرات محور به ویژه پتروشیمی ها گزینه جذابی برای سرمایه گذاری هستند. از میان سهم های گروه پتروشیمی، گروه تولیدکنندگان الفین، پتانسیل بیشتری برای رشد دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در سهم شرکت هایی که درآمدهای ارزی دارند، هم ریسک کمتری به دنبال دارد و هم در صورت رشد نرخ ارز، سهامداران این شرکت ها هم منتفع خواهند شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: