تعداد بازدید : ۴۳۹۶
کد خبر : ۲۲۳۰۶۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
رشدی که بازار تجربه می‌کند به دلیل پارامتر‌های درونی شرکت‌ها نبوده بلکه به دلیل افت ارزش پول ملی است، در نتیجه زمانی که افت ارزش پول ملی رخ می‌دهد هجمه عمومی نیز ایجاد شده و چه با ارزش چه بی ارزش هر دو گران می‌شوند. 
 
 تاثیر کاهش ارزش پول ملی بر

بهروز شهدایی، کارشناس بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: به عنوان یک فاندامنتالیست معتقدم سهام و صنایعی باید مورد استقبال قرار بگیرند که دارای ارزش بنیادی هستند. 

وی ادامه داد: رشدی که بازار تجربه می‌کند به دلیل پارامتر‌های درونی شرکت‌ها نبوده بلکه به دلیل افت ارزش پول ملی است، در نتیجه زمانی که افت ارزش پول ملی رخ می‌دهد هجمه عمومی نیز ایجاد شده و چه با ارزش چه بی ارزش هر دو گران می‌شوند. 

این کارشناس بازارسرمایه به بررسی کلی بازار پرداخته و تصریح کرد: صنایع با پایه معدنی، فلزی و صنایع وابسته به آن‌ها را می‌توان صنایع ارزنده این روز‌ها دانست، با توجه به پارامتر کاهش ارزش پول ملی، طبیعتا انتظار ارز آوری محصولات در کامودیتی ها، محدویت قابل توجهی را نیز اعمال خواهد کرد. 

شهدایی با اشاره به نهنگ‌های بازار از جمله فولادی‌ها و پتروشیمی‌ها خاطرنشان کرد: واقعیت این است که در مقابل شرکت‌های بزرگ، با محاسبه نرخ جی (رشد سودآوری شرکت‌ها) که در محاسبات سودآوری بررسی می‌شود، برخی شرکت‌های کوچک بسیار ارزشمند بوده و جز سهام پرپتانسیل بازار محسوب می‌شود که در آینده پیشتاز بازار خواهند بود. 

این کارشناس بازارسرمایه اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود که رشد سودآوری شرکت‌ها را تحلیلگران در محاسبات خود آورده و تنها به سیگنال‌های تکنیکالی یا نگاه به EPS و مقایسه آن با قیمت و نسبت P/E اکتفا نکنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: