تعداد بازدید : ۵۴۴
کد خبر : ۲۲۳۰۹۷
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
شرکت صنایع تولیدی کروز بزرگترین و پیشرفته‌ترین قطعه ساز کشور در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و همچنین اجرای ابلاغیه ۱۰گانه قرارگاه تولیدِ وزارت صمت که در آن به جذب نخبگان، استفاده از پتانسیل مراکز دانش‌بنیان و افزایش خوداتکایی اشاره شده بود، همکاری با دانشگاه‌ها و جذب نخبگان را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش بورس نیوز،سعید سهراب پور رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه‌ها در بنیاد ملی نخبگان گفت: دانشگاه‌ها و نخبگان با هدف توسعه صنعت خودرو و داخلی سازی قطعات، علاقه‌مند به همکاری در زمینه ساخت قطعات استراتژیک خودرو هستند و با تکیه بر توان جامعه دانشگاهی خیلی راحت‌تر می‌توان مشکلات به وجود آمده از تحریم‌ها را بی اثر کرد.
کروز به این موضوع باور و اعتقاد دارد که همکاری بین صنعت و دانشگاه‌ها باید تقویت شود و در این راستا از سال گذشته همکاری با دانشگاه‌ها را آغاز کرد و توانست با همکاری جوانان نخبه و دانشگاهی، قطعات استراتژیک و هایتک خودرو را از وابستگی خارج کند و به خودکفایی برساند. این شرکت با حضور موثر در اقتصاد مقاومتی و در شرایطی که وزارت صمت توجه ویژه به توسعه ساخت داخل در صنعت قطعه سازی با هدف کاهش واردات و ارزبری دارد، سعی در رسیدن به خودکفایی کامل در این صنعت را دارد که در حال حاضر ۵۰ پروژه با دانشگاه‌های معتبر کشور از جمله شریف، تهران و امیرکبیر در حال انجام است و تاکنون توانسته ۳۰۰۰ قطعه از قطعات مورد نیاز خطوط تولید خودروسازان که در گذشته از خارج تامین می‌شد، با عمق ساخت داخل و دانش مهندسان و نخبگان این شرکت بومی سازی کند.
کروز برای ارتقاء دانش فنی، کاهش هزینه‌های تولید، افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی مواد، طراحی محصول و تغییرات مهندسی خود حدود ۴۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مذکور را در واحد تحقیق و توسعه خود مستقر کرده که در آینده با گذراندن واحد‌های آموزشی می‌توانند جذب این واحد شوند. از آن جایی که با تکیه بر توان جامعه دانشگاهی خیلی راحت‌تر می‌توان مشکلات به وجود آمده از تحریم‌ها را بی اثر کرد جذب نخبگان در کروز همچنان ادامه دارد.
به دلایل متفاوت صنعت خودرو کشور نتوانسته است همپای پیشرفت‌های جهانی در این حوزه حرکت کند و برای جبران گذشته، بهترین راهکار این است که قطعه سازان و خودروسازان از جامعه دانشگاهی و نخبگان بهره بیشتری ببرند. کروز با بهره گیری از تجربه و دانش دانشگاه‌ها که در حوزه خودرو پروژه‌های تخصصی تعریف کردند، به نتایج مطلوبی دست یافته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: