کد خبر : ۲۲۳۱۷۵
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به ۱۷ تیر ۱۳۹۹)؛
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به بیش از ۲۲۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است که کاهش بیش از ۷۸۳ میلیارد تومانی را نسبت به هفته قبل نشان می دهد.
نگاهی به ورود و خروج پول در صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت
بورس نیوز در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت پرداخته است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره کرد.
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به بیش از ۲۲۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است که کاهش بیش از ۷۸۳ میلیارد تومانی را نسبت به هفته قبل نشان میدهد.
پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:
نگاهی به ورود و خروج پول در صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت
 
نگاهی به ورود و خروج پول در صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت
نگاهی به ورود و خروج پول در صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت
در هفته گذشته و در مجموع شاهد خروج منابع مالی به ارزش ۷۸۳ میلیارد تومان از صندوق‌های درآمد ثابت بودیم. بیشترین خروج سرمایه مربوط به صندوق اعتماد کارگزاری بانک ملی با ۴۳۶ میلیارد تومان و پس از آن صندوق گسترش فردای ایرانیان با ۳۸۱ میلیارد تومان بوده است. همچنین صندوق درآمد ثابت سرآمد با جذب ۶۸۷ میلیارد تومان منابع مالی جدید بهترین عملکرد را در این زمینه داشته است. پس از این صندوق نیز صندوق ثابت حامی قرار دارد که ۵۷۵ میلیارد تومان منابع جدید را جذب نموده است.
میانگین بازدهی ماهیانه صندوق‌های درآمد ثابت در هفته گذشته به ۴.۵۳ درصد رسیده است. بیشترین بازدهی ماهیانه مربوط به صندوق الماس بیمه دی و الماس پایدار به ترتیب با ۱۶.۶ و ۱۶.۱ درصد است. کمترین بازدهی نیز مربوط به صندوق‌های قابل معامله ارمغان ایرانیان و با درآمد ثابت کمند به ترتیب با ۰.۳۱ و ۱.۰۲ درصد بازدهی است.
بیشترین ارزش صندوق‌های با درآمد ثابت مربوط به صندوق گنجینه زرین شهر و لوتوس پارسیان به ترتیب با ۲۹۹.۰۹۲ و ۱۹۸.۱۵۰ میلیارد ریال است. کمترین ارزش این نوع از صندوق‌ها نیز مربوط به صندوق‌های توسعه سرمایه نیکی با ۱۹۱ و نوین نگر آسیا با ۲۸۴ میلیارد ریال است.
میانگین بازدهی ساده صندوق با درآمد ثابت معادل ۳۷ درصد بوده است. بیشترین بازدهی سالیانه مربوط به صندوق الماس بیمه دی با ۸۵ درصد و پس از آن صندوق اندیشه فردا با ۷۴ درصد است. همچنین کمترین بازدهی نیز مربوط به صندوق امیدانصار با ۱۹ درصد و پس از آن صندوق گنجینه زرین شهر با ۲۰ درصد است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم

۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم " وسبحان"

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سبحان در تاریخ برگزار ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ شد.
پرداخت سود

پرداخت سود " وخارزم " از سال آینده

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
تقسیم سود ۷۳ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۳ ریالی در مجمع " حکشتی "

مجمع عمومی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ برگزار شد.

"خموتور" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران درتاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: