تعداد بازدید : ۱۰۲۶
کد خبر : ۲۲۳۱۷۵
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت (هفته منتهی به ۱۷ تیر ۱۳۹۹)؛
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به بیش از ۲۲۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است که کاهش بیش از ۷۸۳ میلیارد تومانی را نسبت به هفته قبل نشان می دهد.
نگاهی به ورود و خروج پول در صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت
بورس نیوز در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت پرداخته است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره کرد.
ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به بیش از ۲۲۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است که کاهش بیش از ۷۸۳ میلیارد تومانی را نسبت به هفته قبل نشان میدهد.
پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:
نگاهی به ورود و خروج پول در صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت
 
نگاهی به ورود و خروج پول در صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت
نگاهی به ورود و خروج پول در صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت
در هفته گذشته و در مجموع شاهد خروج منابع مالی به ارزش ۷۸۳ میلیارد تومان از صندوق‌های درآمد ثابت بودیم. بیشترین خروج سرمایه مربوط به صندوق اعتماد کارگزاری بانک ملی با ۴۳۶ میلیارد تومان و پس از آن صندوق گسترش فردای ایرانیان با ۳۸۱ میلیارد تومان بوده است. همچنین صندوق درآمد ثابت سرآمد با جذب ۶۸۷ میلیارد تومان منابع مالی جدید بهترین عملکرد را در این زمینه داشته است. پس از این صندوق نیز صندوق ثابت حامی قرار دارد که ۵۷۵ میلیارد تومان منابع جدید را جذب نموده است.
میانگین بازدهی ماهیانه صندوق‌های درآمد ثابت در هفته گذشته به ۴.۵۳ درصد رسیده است. بیشترین بازدهی ماهیانه مربوط به صندوق الماس بیمه دی و الماس پایدار به ترتیب با ۱۶.۶ و ۱۶.۱ درصد است. کمترین بازدهی نیز مربوط به صندوق‌های قابل معامله ارمغان ایرانیان و با درآمد ثابت کمند به ترتیب با ۰.۳۱ و ۱.۰۲ درصد بازدهی است.
بیشترین ارزش صندوق‌های با درآمد ثابت مربوط به صندوق گنجینه زرین شهر و لوتوس پارسیان به ترتیب با ۲۹۹.۰۹۲ و ۱۹۸.۱۵۰ میلیارد ریال است. کمترین ارزش این نوع از صندوق‌ها نیز مربوط به صندوق‌های توسعه سرمایه نیکی با ۱۹۱ و نوین نگر آسیا با ۲۸۴ میلیارد ریال است.
میانگین بازدهی ساده صندوق با درآمد ثابت معادل ۳۷ درصد بوده است. بیشترین بازدهی سالیانه مربوط به صندوق الماس بیمه دی با ۸۵ درصد و پس از آن صندوق اندیشه فردا با ۷۴ درصد است. همچنین کمترین بازدهی نیز مربوط به صندوق امیدانصار با ۱۹ درصد و پس از آن صندوق گنجینه زرین شهر با ۲۰ درصد است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: