کد خبر : ۲۲۳۳۳۲
آیا در سال‌جاری نیز ادامه‌دار می‌شود؛
۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
در مجموع کل مبالغ فروش این شرکت در سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ در حدود ۱.۲۳۲ میلیارد ریال بوده که این مبلغ در مقایسه با ۳۲۷ میلیارد ریال فروش مدت مشابه سال ۱۳۹۷ افزایشی ۲۷۶ درصدی را نشان می‌دهد.

سریال رشد درآمد‌ها و سودآوری

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از شناسایی سود خالص جذاب ۶.۴۸۴ ریالی به ازای هر سهم داروسازی فارابی در پایان سال مالی ۱۳۹۸، انتشار گزارش سهم ماهه حسابرسی نشده و تحقق سود خالص ۸۸۴ ریالی به ازای هر سهم در پایان ماه گذشته نمایانگر سریال ادامه دار شرایط مطلوب این شرکت است.

سریال رشد درآمد‌ها و سودآوری

شاید در نگاه ابتدایی شاهد عدم رشد محسوس سود خالص شرکت دارو سازی فارابی در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته باشیم با این وجود با نگاهی دقیق تر، شاهد رشد در حدود ۵۴ درصدی و بیش از ۲۷۳ میلیارد ریالی سود ناخالص هستیم که این موضوع گواهی بر وضعیت مناسب این شرکت در این مدت دارد.

از نکات با اهمیت صورت‌های مالی این شرکت می‌توان به عدم شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت‌های زیرمجموعه (فروش بیش از ۲۲ درصدی سهام شرکت ژلاتین کپسول ایران و شناسایی خالص سود ۲۲۸ میلیارد ریالی در سه ماهه نخست سال مالی گذشته) اشاره کرد که این موضوع به جبران سودآوری و شرایط مناسب‌تر عملکرد تولیدی شرکت بر می‌گردد.

همانگونه که در جدول ذیل نیز قابل مشاهده است، افزایش چشمگیر مقادیر فروش داخلی و نیز افزایش نرخ‌های کپسول، قرص، سوسپانسیون به عنوان محصولات اصلی شرکت در سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته منجر به افزایش بیش از ۹۰۰ میلیارد ریالی مجموع درآمد‌ها و بیش از ۱۷۸.۰۰۰ عددی انواع محصولات فروش این شرکت شده است.

در مجموع کل مبالغ فروش این شرکت در سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ در حدود ۱.۲۳۲ میلیارد ریال بوده که این مبلغ در مقایسه با ۳۲۷ میلیارد ریال فروش مدت مشابه سال ۱۳۹۷ افزایشی ۲۷۶ درصدی را نشان می‌دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت پتروشیمی غدیر به سهامداران سود پرداخت می کند.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "کنور" در ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۲برگزار می‌شود.
تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۲۲۰ تومانی در مجمع "لبوتان"

مجمع عمومی گروه صنعتی لبوتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ برگزار شد.

"دابور" به افزایش سرمایه ۵۰ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی ابوریحان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: