تعداد بازدید : ۳۸۰۳
کد خبر : ۲۲۳۳۹۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
در حال حاضر محرک اصلی بازار، تجدید ارزیابی است.
 
شاهین احمدی، کارشناس بازار سرمایه در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: بازار در حال ورود به فاز توقف یا اصلاح بود اما؛ محرک‌های قوی اعم از تجدید ارزیابی‌ها و نرخ برابری ریال و دلار خیلی تعیین کننده است. 

وی به روند افزایشی دلار اشاره و اظهار کرد: دلار در حال تقویت به ریال بوده و بر اقبال بازار بسیار اثر گذار است. کما اینکه در تهدید کرونا، برخی کشور‌ها خوشبین به برطرف شدن بیماری شده و این امر باعث در پیش گرفتن روند خوب کامودیتی هاست. 

احمدی افزود: بخشی از بورس کشور نیز کامودیتی محور است از قبیل کانی‌های فلزی، ذوب و فلزات، اما در حال حاضر محرک اصلی بازار، تجدید ارزیابی است. 

وی در خصوص تاثیر آزادسازی مرحله دوم سهام عدالت بر بازار سرمایه نیز خاطر نشان کرد: عده‌ای از افراد تمایل به فروش داشته و، چون دولت مدیریت سهام را بر عهده خود مردم گذاشته، این امر باعث جب سنگین عرضه‌ها خواهد شد، اما خیلی قابل توجه نیست. 

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: نکته اصلی شناوری زیاد شرکت‌هاست، بازیگران بازار سهام بزرگ را یافته که این اتفاق در کوتاه مدت و بلند مدت روند صعودی سهم را با مشکل مواجه خواهد کرد.
ناشناس
Germany
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
اغلب شرکتها به قول خودشان در طبقات یعنی موارد محدودی از داراییها توسط کارشناس دادگستری تجدید ارزیابی میدهند تا حد نیاز و رفع تکلیف و تازه کَمِش گاهی تا ۲۰۰ تا ۳۰۰ برابر میرسد. بعد میگویند چرا سهام بالاست پس آن شرکتهای منحصر بفردی که تجدید نکردند ارزش داراییهایشان خیلی بیشتر از افزایش سهام این چند ماهه است و هنوز ارزنده هستند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
تجدید ارزیابی غیر از فوایدی که برای شرکت دارد ارزش دارایی های شرکت و ترازنامه را واقعی میکند و سبب افزایش قیمت سهام آن و در اصل واقعی شدن قیمت آن میشود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سدور" شنیده می‌شود

مجمع عمومی شرکت سیمان دورود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ برگزار خواهد شد.

"کی بی سی" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کی‌بی‌سی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ برگزار می شود.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "شاملا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت معدنی املاح ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "کخاک" گرد هم می‌آیند

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: