تعداد بازدید : ۱۲۴۲
کد خبر : ۲۲۳۴۰۶
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به زیاده خواهی صنعت بزرگ بورسی و دایه هایی که فرزندان خود را به یتیم خانه سپرده اند تا برای بی خانه ها دل بسوزانند و...

نوای غوره‌فروشان شَهدپسند
به گزارش بورس نیوز، بورس مسکن از آن طرح هایی است که عده ای برایش غش و ضعف می کنند و عده ای شمشیرشان را از رو بسته اند و هیچ جوره زیر بار پذیرش این بازار نمی روند. در این میان عده ای هم وسط نشسته اند و خدا خدا میکنند بازاری راه بیفتد و پذیره نویسی انجام شود و سهامی بخرند و بفروشند و خلاصه، دو زار کاسب شوند.
نکته جالب توجه این است که انگار خیلی از دوستان کلا فراموش کرده‌اند قرار است چه هدفی دنبال شود؟ فقط به این فکر می کنند که سفره ای پهن شده و باید سهم شان را از این سفره بردارند. در ترکیب هیات موسسین این بازار، نام اشخاصی به چشم میخورد که در طی سال ها فعالیت شان، در حوزه تخصصی خودشان هم کارنامه درخشانی نداشته اند، چه برسد به آشفته بازار مسکن! مثلا یکی از همین بزرگواران در اداره امور یک کارگزاری هم مانده و کارگزاری منتسب به ایشان در قعر جدول رتبه بندی کارگزاری ها قرار دارد؛ حالا برای مدیریت این بازار دندان تیز کرده! بزرگوار شما همت کن و همان کارهایی که قبلا به شما محول شده به سرانجام برسان؛ رفع مشکلات بازار مسکن، پیشکش! از آن جالب تر این است که قرار است با پول خرد مردم، انبوه سازی صورت بگیرد و پروژه های کلان ساختمانی احداث شود و مردم بی نوا صاحب مسکن شوند(حتی شده در حد یک متر)؛ ولی تا کنون خبری از مشارکت انبوه سازان نبوده! شاید این بزرگواران نیت کرده اند آستین همت بالا بزنند و خودشان وارد حوزه ساخت و ساز هم شوند. به هر حال چراغی که به خانه رواست...

 

نوای غوره فروشان شهدپسند
فولادی ها وقتی پای فروش محصول خودشان وسط باشد، مدام از قیمت جهانی و بازار جهانی و دلار و فوب و ضرورت حمایت از تولید و... دم می زنند. ولی تا پای خرید مواد اولیه با قیمتی نزدیک به قیمت جهانی وسط بیاید، می خروشند که توطئه ای در کار است و ما مورد اجحاف قرار گرفته ایم و به هر دری میزنند تا مانع از افزایش قیمت نهاده های تولید شوند. اخیرا هم برای آنکه مبادا خدایی ناکرده مجبور شوند سنگ آهن را منصفانه تر بخرند، دست به دامن اهالی بهارستان شده اند و فغان برآورده اند که اوضاع خطیر است! بماند که این دوستان، علاوه بر مواد اولیه، انرژی را هم تقریبا مفت تامین می کنند و به کارگران شان هم ریالی حقوق می دهند! برای درک بهتر ظلمی که به این صنعت می رود کافی است بدانید میلگرد هفته گذشته، ۷۹۰۰ تومان بوده و این هفته ۱۱ هزار تومان! بی آنکه مواد اولیه افزایش قیمتی داشته باشد. نکته تاسف بار این است که این جماعت گردن کلفت، پول زیادی هم در اختیار دارند و هر وقت لازم باشد، رسانه های مجیزگو در اختیار دارند تا حرف شان را به کرسی بنشانند. عادلانه تر آن بود که حالا که زندگی مردم با ریال میچرخد؛ همه چیز ریالی حساب شود و مردم جور گردن کلفتی یک عده را نکشند.

 

بالاخره چشم بورسی‌ها روشن که پاستا فروش معروف بورسی‌ها آمد آنهم چه آمادنی...
ماکارونی و پاستا می‌گویند هر چی بیشتر بماند، نرم می‌شود؛ گویا شد. قرار بود این ماکارانی‌فروش با نرخ زر آید و اما؛ نرخی که آمد با نرخ زر پارسال بود.

باب
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
نوای غوره فروشان ضهد پسند!!!!
چه تیتر مزخرفیه که زدید
خدا وکیلی ادبیاتتون خیلی نامناسبه فکر کنم سردبیر یا برخی نویسندگانتون عقده حقارت شاعری دارند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
من نمی دانم تا پای دلالی در بین است غوره و اینها در کار نیست ولی تا اسم منافع مشروع تولید کننده که می توانست سرمایه اش را هرجای دنیا ببرد یا سهامدار خُرد که عده ای بچه کشاورز و کارگر هم در بین آنها است عده ای تُرش کی کنند غیرتی میشوند بعضی شاعر و شیدا میشوند اینها یا از بُخل است یا نادانی یا از همه بدتر مغرضانه با اهداف خاص
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: