تعداد بازدید : ۱۶۷۶
کد خبر : ۲۲۳۷۴۳
کارشناس بازارهای مالی در یادداشتی برای بورس نیوز تاکید کرد:
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
محمد آتشکار کارشناس و مدرس بازارهای مالی
گا‌ها عدم ورود به سیستم، عدم امکان ثبت سفارش و دسترسی در لحظه به سرمایه و مواردی از این قبیل که سهام داران را متحمل تشویش و اضطراب میکند نیازمند ساماندهی جدی‌تر است تا با تسریع ثبت معاملات در هسته همچنین کاسته شدن حق کارگزاری‌ها به عنوان کارمزد به جذابیت‌های بازار سرمایه اضافه و ایرادات وارده و کم شدن دافعه‌ها باشیم.
سخنی با مسوولان؛ مردم را از بازار سرمایه دلسرد نکنید

"با حمایت و مساعدت مسئولین در خصوص کنترل بازار‌های موازی با بازار سرمایه اعم از کنترل ۴۰۰ درصدی حباب بازار مسکن و تذکر شایسته رئیس اتحادیه مشاوران املاک و ریاست محترم مجلس جناب دکتر قالیباف به صاحبان زمین‌های بایر و ملاکان و دریافت مالیات‌های سنگین، کنترل حباب ١٠٠ درصدی بازار ارز و تلاش‌های بی وقفه وزیر اقتصاد جناب دکتر دژ پسند به همکاری رئیس محترم بانک مرکزی جناب دکتر همتی در مورد کنترل مظنه دلار و سکه علی رغم تحریم‌های وضع شده و مسائل سیاسی، همچنین کم شدن قدرت خرید و فروش در صنعت خودرو‌های سبک و سنگین، کاهش واردات خوردو، بسته شدن مرزها، نگاه بیشتر به کسب و کار‌های اینترنتی در این شرایط بحران همه گیری بیماری کویید ۱۹ و استقبال و حمایت بیش از پیش مردم شریف از شرکت‌های داخلی به واسطه تأثیر سهامداری شاهد رشد شاخص بودیم.

با این حجم از ورود نقدینگی و رشد اخیر بازار سرمایه به جهت جلوگیری از مایوس شدن عموم و سرمایه گذاران در شرایط کنونی کشور در حالی‌که شاید به نظرشان فرصت خوبی در این شرایط بحران اقتصادی دیده شده، چند نکته را حائز اهمیت دانستیم تا خدمت مسئولین ذیل تا عالی رتبه عرض کنیم.

در خصوص کارگزاری‌ها و معایبی نظیر اختلالات به وجود امده و وقفه‌های طولانی مدت، گا‌ها عدم ورود به سیستم، عدم امکان ثبت سفارش و دسترسی در لحظه به سرمایه و مواردی از این قبیل که سهام داران را متحمل تشویش و اضطراب میکند نیازمند ساماندهی جدی‌تر است تا با تسریع ثبت معاملات در هسته همچنین کاسته شدن حق کارگزاری‌ها به عنوان کارمزد به جذابیت‌های بازار سرمایه اضافه و ایرادات وارده و کم شدن دافعه‌ها باشیم.
 
با بررسی و سلسله جلسات هم اندیشی با کارگزاری‌های متعدد مبنی بر راه کار‌های ایشان و نظرات سازنده، پاسخ عمده‌ی کارگزاری‌ها مسائلی نظیر تحریم و عدم دستیابی به دانش تهیه و توسعه پلتفرم‌های معاملاتی، عدم تمرکز هسته معاملاتی سازمان و به تبع آن کمبود زیرساخت‌های ورود این حجم از نقدینگی و کنترل و رصد دقیق‌تر معاملات است.

امید است با تسهیل و دسترسی هرچه بیشتر کارگزاری‌ها به نخبگان فعال توسط مسئولین سازمان بورس و اوراق بهادار به همکاری شرکت‌های دانش بنیان در زمینه انفورماتیک و شبکه در خصوص خودکفایی کامل اقدامات لازم مبذول گردد.

با عنایت و موافقت رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای در خصوص کمک ویژه مالیاتی به شرکت‌های تازه نفس که امسال وارد بورس می‌شوند و نگاه حمایتی ریاست محترم قوه قضاییه، ریاست محترم مجلس در خصوص تقویت و حفظ سیاست انبساطی بازار سرمایه، تسهیل شرکت‌های جدید الورود و عرضه‌ها، همچنین به جهت لایحه‌ی پیشنهادی ورود بازار سرمایه به بازار بورس بین الملل توسط شورای هماهنگی و هیئت وزیران، مستلزم فراهم آوری بستر‌های لازم در خصوص نقشه‌ی راه آینده‌ی بازار سرمایه بطور منفک از بازار‌های موازی، شاهد نبوغ و بالفعل شدن پتانسیل‌های بازار سرمایه و ساماندهی نظارتی هرچه سریعتر باشیم تا توفیقات بیشتری حاصل گردد.
 
به امید ایرانی سرافراز و بی نیاز"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.