تعداد بازدید : ۳۴۶
کد خبر : ۲۲۳۹۲۸
گزارشی از یک مجمع؛
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی به ریاست سعید محبی‌فرد، معاون مالی و سرمایه‌گذاری هلدینگ خلیج فارس با حضور بیش از ۹۲ درصدی سهامداران برگزار شد.
تقسیم سود ۹۵۰ تومانی
 
به گزارش بورس نیوز، مسعود حسنی، مدیرعامل پتروشیمی پارس با اشاره به تولید چهار میلیون و ۲۰۵ هزارتن محصول طی سال ۹۸، اظهار کرد: در این مدت، بوتان با ۲۰ درصد، اتیل بنزن ۲۳ درصد، استایرن منومر ۲۳ درصد افزایش داشت و در واحد استحصال اتان با ۱۷ درصد رشد مواجه بود.

وی در ادامه با استناد به گزارش‌های معتبر بین‌المللی در خصوص تولید واقعی به ظرفیت اسمی صنایع شیمیایی، تصریح کرد: این میزان در صنایع شیمیایی دنیا ۸۳ درصد، در صنایع شیمیایی آمریکا ۷۶ درصد و در پتروشیمی پارس ۱۰۰ درصد است که رکورد کم نظیری است.

حسنی با اشاره به دیگر دستاورد‌های پتروشیمی پارس در زمینه فروش ۱۳ درصدی محصولات (از نظر مقدار) خاطر نشان کرد: فروش محصول سودآور استایرن مونومر در سال گذشته از نظر مقدار ۲۳ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل پتروشیمی پارس اضافه کرد: فروش شرکت (از نظر افزایش ریالی) در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، با رشد ۶۱ درصدی مواجه بود که در محصول استایرن مونومر ۶۶ درصد، پنتان ۷۵ درصد، بوتان ۴۹ درصد و پروپان ۴۱ درصد افزایش عملکرد فروش به ثبت رسیده است. 

وی تصریح کرد: سود ناخالص شرکت ۲۸ درصد و سود عملیاتی پنج درصد افزایش داشته و سود پایه هر سهم در سال ۹۸، رشد یک و دو دهم درصدی داشته است.

حسنی در ادامه "توسعه " را از مهم‌ترین برنامه‌های پتروشیمی پارس در سال جاری دانست و اظهار کرد: در صورتی که به سمت توسعه پیش نرویم، سود‌های محقق شده در سال‌های آینده ممکن است به دست نیاید و در همین راستا رفع تنگنا‌های استحصال اتان، رفع تنگنا‌های تولید اتیل بنزن و برنامه افزایش ظرفیت واحد اتیلن بنزن و استایرن مونومر را در دستور کار داریم.

در پایان مجمع صورت‌های مالی شرکت را تصویب و با تخصیص ۹۵۰ تومان سود به ازای هر سهم معادل صد در صد سود قابل تخصیص، به سهامداران از طریق سامانه سجام موافقت کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: