تعداد بازدید : ۵۶۱
کد خبر : ۲۲۳۹۸۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین، بعدازظهر دوشنبه سی‌ام تیرماه سال ۱۳۹۹، تشکیل شد و صورت‌های مالی این بانک به تصویب سهامداران رسید. این بانک سودی برای تقسیم نداشت، اما خبر‌های خوشی به سهامداران داد که بیانگر تحولات بنیادین در بانک اقتصادنوین است.

به گزارش بورس نیوز،در مجمع عمومی سهامداران این بانک علیرضا بلگوری، مدیرعامل این بانک با ارائه گزارشی از عملکرد بانک در سال گذشته گفت: سپرده‌های اشخاص در بانک اقتصادنوین ۴۷ درصد رشد داشته درحالی‌که سپرده‌های کل شبکه بانکی کشور ۳۱.۴ درصدی رشد کرده است. همچنین مانده تسهیلات اعطایی در پایان سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ حدود ۴۵۹.۴ هزار میلیارد ریال بوده که با رشد ۴۶.۵ درصدی نسبت به سال ۹۷ مواجه شده است، ضمن اینکه روند رشد تسهیلات در سال جاری نیز ادامه داشته و در سه‌ماهه ابتدایی سال جاری ۱۱ درصد نسبت به پایان سال ۹۸ رشد یافته است.
بلگوری افزود: بانک اقتصادنوین در سال منتهی به پایان اسفندماه ۹۸ در ضمانت‌نامه‌های صادره ریالی رشد ۹۵ درصدی را به جا گذاشته است.
او با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای وصول مطالبات غیرجاری بیان کرد: مجموعه اقدامات انجام شده منجر به وصول ۱۶ هزار میلیارد ریال از مطالبات غیرجاری بانک شد که بیانگر کاهش ۱۸ درصدی این شاخص است. با توجه به‌کارگیری این منابع در عملیات انتهای سال گذشته سودآوری از محل آن منجر به افزایش درآمد تسهیلات اعطایی بانک در سال ۹۹ خواهد شد.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین رشد خالص سایر درآمد‌های بانک را ۲۹۶ درصد اعلام کرد و گفت: این شاخص از ۷.۷ میلیارد ریال به ۳ هزار میلیارد ریال افزایش‌یافته که عمده آن به دلیل رشد ۲۴۲ درصدی سود حاصل از فروش اموال تملیکی و دارایی‌های مازاد بانک در سال ۹۸ بوده است. این بانک با عرضه سهام شرکت‌های لیزینگ اقتصادنوین و پرداخت نوین آرین در بازار بورس طی سال ۹۹ درآمد حاصل از فروش این سرمایه‌گذاری‌ها را در سال جاری شناسایی خواهد کرد.
بلگوری با تاکید بر اینکه ما توانستیم زیان ۱۱ هزار میلیارد ریالی در شهریور ۹۸ را به ۶۰۵ میلیارد ریال سود تبدیل کنیم، بیان داشت: روند سودآوری بانک همچنان ادامه دارد و در سه‌ماهه اول سال جاری، سود بانک به بیش از یک هزار میلیارد ریال رسیده است. به‌طور حتم با افزایش تسهیلات پرداختی بانک پیش‌بینی ما این است که روند رو به رشد بانک ادامه داشته و با سوددهی مناسب همراه باشد. این موضوع موجب شد زیان ۱۴۹ ریالی هر سهم در پایان سال ۹۷، به ۴۶ ریال سود در سال ۱۳۹۸ برسد.
او با اشاره به سودده بودن تمام شرکت‌های زیرمجموعه بانک اقتصادنوین اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ درآمد سرمایه‌گذاری‌ها رشد ۹۲ درصدی را ثبت کرد و در بخش میانگین مانده سرمایه‌گذاری‌ها نیز رشد ۳۱ درصدی محقق شد.
در پایان براساس تصمیات مجمع، روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی بانک و موسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان شرکت حسابرس بانک انتخاب شدند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: