تعداد بازدید : ۶۷۰
کد خبر : ۲۲۳۹۸۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین، بعدازظهر دوشنبه سی‌ام تیرماه سال ۱۳۹۹، تشکیل شد و صورت‌های مالی این بانک به تصویب سهامداران رسید. این بانک سودی برای تقسیم نداشت، اما خبر‌های خوشی به سهامداران داد که بیانگر تحولات بنیادین در بانک اقتصادنوین است.

به گزارش بورس نیوز،در مجمع عمومی سهامداران این بانک علیرضا بلگوری، مدیرعامل این بانک با ارائه گزارشی از عملکرد بانک در سال گذشته گفت: سپرده‌های اشخاص در بانک اقتصادنوین ۴۷ درصد رشد داشته درحالی‌که سپرده‌های کل شبکه بانکی کشور ۳۱.۴ درصدی رشد کرده است. همچنین مانده تسهیلات اعطایی در پایان سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ حدود ۴۵۹.۴ هزار میلیارد ریال بوده که با رشد ۴۶.۵ درصدی نسبت به سال ۹۷ مواجه شده است، ضمن اینکه روند رشد تسهیلات در سال جاری نیز ادامه داشته و در سه‌ماهه ابتدایی سال جاری ۱۱ درصد نسبت به پایان سال ۹۸ رشد یافته است.
بلگوری افزود: بانک اقتصادنوین در سال منتهی به پایان اسفندماه ۹۸ در ضمانت‌نامه‌های صادره ریالی رشد ۹۵ درصدی را به جا گذاشته است.
او با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای وصول مطالبات غیرجاری بیان کرد: مجموعه اقدامات انجام شده منجر به وصول ۱۶ هزار میلیارد ریال از مطالبات غیرجاری بانک شد که بیانگر کاهش ۱۸ درصدی این شاخص است. با توجه به‌کارگیری این منابع در عملیات انتهای سال گذشته سودآوری از محل آن منجر به افزایش درآمد تسهیلات اعطایی بانک در سال ۹۹ خواهد شد.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین رشد خالص سایر درآمد‌های بانک را ۲۹۶ درصد اعلام کرد و گفت: این شاخص از ۷.۷ میلیارد ریال به ۳ هزار میلیارد ریال افزایش‌یافته که عمده آن به دلیل رشد ۲۴۲ درصدی سود حاصل از فروش اموال تملیکی و دارایی‌های مازاد بانک در سال ۹۸ بوده است. این بانک با عرضه سهام شرکت‌های لیزینگ اقتصادنوین و پرداخت نوین آرین در بازار بورس طی سال ۹۹ درآمد حاصل از فروش این سرمایه‌گذاری‌ها را در سال جاری شناسایی خواهد کرد.
بلگوری با تاکید بر اینکه ما توانستیم زیان ۱۱ هزار میلیارد ریالی در شهریور ۹۸ را به ۶۰۵ میلیارد ریال سود تبدیل کنیم، بیان داشت: روند سودآوری بانک همچنان ادامه دارد و در سه‌ماهه اول سال جاری، سود بانک به بیش از یک هزار میلیارد ریال رسیده است. به‌طور حتم با افزایش تسهیلات پرداختی بانک پیش‌بینی ما این است که روند رو به رشد بانک ادامه داشته و با سوددهی مناسب همراه باشد. این موضوع موجب شد زیان ۱۴۹ ریالی هر سهم در پایان سال ۹۷، به ۴۶ ریال سود در سال ۱۳۹۸ برسد.
او با اشاره به سودده بودن تمام شرکت‌های زیرمجموعه بانک اقتصادنوین اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ درآمد سرمایه‌گذاری‌ها رشد ۹۲ درصدی را ثبت کرد و در بخش میانگین مانده سرمایه‌گذاری‌ها نیز رشد ۳۱ درصدی محقق شد.
در پایان براساس تصمیات مجمع، روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی بانک و موسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان شرکت حسابرس بانک انتخاب شدند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"سیستم" تا ۹ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت همکاران سیستم در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ برگزار خواهد شد.

"زماهان" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ برگزار خواهد شد.

"دریشمک" در اندیشه تغییر هیات مدیره

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت توليد و صادرات ريشمک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ برگزار خواهد شد.

"تملت" به مجمع می‌رود

شرکت تامین سرمایه ملت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: