تعداد بازدید : ۳۶۹
کد خبر : ۲۲۳۹۸۲
در سال جهش تولید انجام می شود ؛
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو تبدیل شرکت به یک هلدینگ چند رشته‌ای برای تنوع بخشی به سبد سرمایه گذاری جهت مدیریت ریسک دارایی‌ها و سرمایه گذاری‌ها، ارتقا جایگاه سهام شرکت به بازار بالاتر و همچنین بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های پتروشیمی صادرات محور به منظور ایجاد ارزش افزوده را از جمله برنامه‌های مهم شرکت برشمرد.

به گزارش بورس نیوز،حامد شادکام، مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو در حاشیه برگزاری مجمع سالیانه شرکت با تشریح اقدامات صورت گرفته شرکت در سال ۹۸ گفت: در سالی که به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده این شرکت به منظور اجرای طرح‌های توسعه‌ای به عنوان یک بنگاه اقتصادی نسبت به تبدیل دارایی‌های غیرمولد به دارایی‌های مولد اقدام کرد تا در مسیر توسعه فعالیت‌ها و استفاده بیشتر ازتوان داخل گام بردارد.
وی افزود: افزایش سهم شرکت از بازار خودرو کشور و همچنین ارتقا ظرفیت در تولید قطعات، ارائه خدمات و افزایش درصد داخلی سازی محصولات از جمله برنامه‌های در درست اجرا شرکت‌های سرمایه پذیر به منظور تحقق شعار سال است.
مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودروگفت: پیگیری برای ارتقای جایگاه سهام شرکت از بازار پایه به یکی از بازار‌های بالاتر به عنوان یکی از اقدامات قابل توجه در حال پیگیری است و امید می‌رود با همراهی متولیان سازمان بورس در آینده نزدیک شاهد عملیاتی شدن آن باشیم تا پیرو آن بتوانیم از ظرفیت‌های هرچه بیشتر بازار ثانویه برای توسعه بازار اولیه (تولیدداخل) بهره بگیریم.
شادکام با توجه به پتانسیل بالای بازار سرمایه از برنامه ریزی برای تأسیس شرکت خدمات بازار سرمایه جهت گسترش فعالیت‌های شرکت در بازارسرمایه خبرداد.
وی با بیان اینکه حضور شرکت‌ها در بورس علاوه بر ایجاد شفافیت می‌تواند ظرفیت‌های قابل توجهی را برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی مهیا کند گفت: درصدد هستیم تا با توسعه فعالیت‌ها در حوزه بازار سرمایه علاوه بر شفافیت، افزایش کارایی و همچنین بهبود عملکرد شرکت‌ها رقم بخورد.
وی با اعلام خبر برنامه ریزی برای بورسی شدن شرکت‌های «کرمان موتور»، «آرمان موتور» و «خدمات و تجارت بم» تصریح کرد:حضوردر بازار سرمایه علاوه بر تجهیز، جذب و هدایت منابع مالی و هدایت به سمت فعالیت‌های مولد و اشتغال‌زا، می‌تواند نقش پررنگی در تأمین مالی بنگاه‌ها و مؤسسات اقتصادی ایفا کند و رونق بازار سرمایه و تولید را به وجود آورد.
مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو در خصوص تبدیل شرکت به یک هلدینگ چند رشته‌ای و اهداف پیش روی این اقدام اظهار داشت:به منظور تنوع بخشی به سبد سرمایه گذاری جهت مدیریت ریسک دارایی‌ها و سرمایه گذاری‌های شرکت و جذب منابع مالی از بازار‌های سرمایه، برنامه اصلی شرکت تبدیل شدن به شرکت چند رشته‌ای صنعتی است.
شادکام به ورود شرکت در حوزه‌های تولید برق و انرژی، پتروشیمی و کشاورزی اشاره کرد و گفت: خرید بخشی از سهام شرکت آرین ماهتاب گستر به منظور سرمایه گذاری در صنعت انرژی و همچنین گسترش سرمایه گذاری در صنعت برق، برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی با نگاه صادرات محور و ایجاد ارزش افزوده و همچنین ورود به بخش کشاورزی و تولید محصولات فرآوری شده اقداماتی است که در مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت انجام شده است.
به گفته وی شرکت تولیدی آرین ماهتاب گستر؛ شرکت‌های همچون گسترش برق امیرکبیر، تولید برق ماهتاب کهنوج، تولید برق ماهتاب کاسپین و نیروگاه رودشور ... را تحت مدیریت دارد و در حال حاضر ظرفیت اسمی نیروگاه‌های تحت مالکیت شرکت در مجموع ۵، ۲۰۵ مگاوات است.
مدیرعامل کرمان خودرو از بررسی گزینه‌های سرمایه گذاری در حوزه کسب و کار‌های نوین خبر داد و گفت: با توجه به توان شرکت‌های داخلی دانش بنیان و استارتاپی در تلاش هستیم تا از طریق سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه علاوه بر سرعت بخشیدن به توسعه آن‌ها از ظرفیت‌های موجود دراین حوزه بهره بگیریم.
شادکام مشارکت برای تأسیس کارگزاری بیمه به منظور کسب سود بیشتر از زنجیره خدمات خودرو وسایر حوزه‌های بیمه‌ای و همچنین بهینه سازی پرتفوی سرمایه گذاری شرکت در بازار سهام را از دیگر دستاورد‌های شرکت در سال ۹۸ عنوان کرد.
گفتنی است مجمع سالیانه گروه اقتصادی کرمان خودرو به منظور ارایه گزارش هیات مدیره و بررسی صورت‌های مالی شرکت با حضور اعضای هیات مدیره، حسابرس قانونی و سهامداران بر طبق دستورالعمل سازمان بورس برگزار و پس از بررسی موارد یاد شده؛ بر سر تقسیم سود به مبلغ ۳۵ ریال به ازا هر سهم توافق شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: