تعداد بازدید : ۵۶۰
کد خبر : ۲۲۴۰۴۶
مدیرعامل پتروشیمی خارک در گفت‌وگو با بورس نیوز پاسخ داد:
۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
شرکت پتروشیمی خارک، با همکاری شرکت نفت فلات قاره نسبت به انتقال گاز از میدان نفتی فروزان (بزرگترین منبع گاز فلر ایران) اقدام خواهد کرد.

انتقال گاز از بزرگترین منبع فلر ایران توسط

غلامرضا امیرشقاقی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی خارک در خصوص بدهی ۷۶۱ میلیارد ریالی خرید "گاز ترش " به بورس نیوز گفت: این مبلغ در حقیقت میزان بدهی شرکت " نفت فلات قاره" به "پتروشیمی خارک" بوده که ناشی از مقدار گاز تحویلی بعد از شیرین سازی و آب و برق و بخاری است که در صورت نیاز از پتروشیمی خارک تامین می‌شود.

وی ادامه داد: این موضوع مورد تایید "فلات قاره" و "پتروشیمی خارک" بوده، اما با توجه به اینکه شرکت نفت موظف به پرداخت آن است، هنوز این بدهکاری تسویه نشده است.

مدیرعامل پتروشیمی خارک به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت اشاره و اظهار کرد: تمامی اقدامات در راستای انتقال کل گاز میدان نفتی فروزان به جزیره خارک بوده و اولین کار "شیرین سازی" و "آب گیری گاز" به جهت استفاده در پروژه‌های آتی است.

انتقال گاز از بزرگترین منبع فلر ایران توسط

وی ادامه داد: در این زمینه کمپرسور ارزیابی شده و مقرر است توسط شرکت نفت فلات قاره خریداری شود. در صورت موافقت، خطوط هم سفارش داده شده و لوله گذاری در جزیره خارک انجام خواهد شد که امیدواریم تمامی گاز موجود در "میدان نفتی فروزان" (بزرگترین منبع گاز فلر ایران) به صفر برسد.

وی در پایان برگزاری مجمع به صورت آنلاین را در شرایط کرونا و جلوگیری از انتقال بیماری خوب و همگام با دنیای دیجیتال ارزیابی کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: