تعداد بازدید : ۲۷۴
کد خبر : ۲۲۴۱۹۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تدوین طرحی دوفوریتی برای حمایت از خانواده‌های نیازمند خبر داد.

طرح دوفوریتی حمایت معیشتی تدوین می‌شود


به گزارش بورس نیوز، سید علی موسوی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تدوین طرح دو فوریتی برای حمایت معیشتی از خانواده‌های نیازمند خبر داد و اظهار کرد: این طرح به منظور حمایت معیشتی از خانوار‌های نیازمند تهیه شده و جامعه هدف آن ۵ دهک پایین جامعه است.

نماینده مردم ملکان در خانه ملت با بیان اینکه مجموعه نیاز‌های خانواده‌های نیازمند در طرح مذکور احصا و راهکار‌های تامین آن نیز پیش بینی شده، افزود: در طرح دو فوریتی حمایت معیشتی از ۵ دهک پایین جامعه، بسته‌ جامعی برای تامین کالا‌های اساسی شامل برنج، روغن، گوشت، مرغ و تخم مرغ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه کمک معیشتی در حوزه انرژی شامل هزینه آب، برق و گاز یکی دیگر از محور‌های طرح دو فوریتی مذکور است، ادامه داد: از آنجایی که برخی از دارو‌ها گران بوده و خانواده‌های نیازمند توانایی خرید آن‌ها را ندارند، منابعی برای تامین این دارو‌ها نیز پیش بینی شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم پرداخت ودیعه مسکن را محور دیگر این طرح توصیف و خاطرنشان کرد: منابع مورد نیاز برای اجرای طرح دوفوریتی حمایت معیشتی از خانواده‌های نیازمند پیش بینی شده تا ایراد اصل ۷۵ به آن وارد نشود از سوی دیگر می‌توان از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان با اذن رهبری و دریافت مالیات از ۵ دهک بالای جامعه نیز برای اجرای این طرح استفاده کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: این طرح هفته آینده با قید دو فوریت در مجلس مطرح خواهد شد و امید است بتواند گره گشای بخشی از مشکلات مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: