تعداد بازدید : ۲۹۷
کد خبر : ۲۲۴۱۹۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تدوین طرحی دوفوریتی برای حمایت از خانواده‌های نیازمند خبر داد.

طرح دوفوریتی حمایت معیشتی تدوین می‌شود


به گزارش بورس نیوز، سید علی موسوی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تدوین طرح دو فوریتی برای حمایت معیشتی از خانواده‌های نیازمند خبر داد و اظهار کرد: این طرح به منظور حمایت معیشتی از خانوار‌های نیازمند تهیه شده و جامعه هدف آن ۵ دهک پایین جامعه است.

نماینده مردم ملکان در خانه ملت با بیان اینکه مجموعه نیاز‌های خانواده‌های نیازمند در طرح مذکور احصا و راهکار‌های تامین آن نیز پیش بینی شده، افزود: در طرح دو فوریتی حمایت معیشتی از ۵ دهک پایین جامعه، بسته‌ جامعی برای تامین کالا‌های اساسی شامل برنج، روغن، گوشت، مرغ و تخم مرغ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه کمک معیشتی در حوزه انرژی شامل هزینه آب، برق و گاز یکی دیگر از محور‌های طرح دو فوریتی مذکور است، ادامه داد: از آنجایی که برخی از دارو‌ها گران بوده و خانواده‌های نیازمند توانایی خرید آن‌ها را ندارند، منابعی برای تامین این دارو‌ها نیز پیش بینی شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم پرداخت ودیعه مسکن را محور دیگر این طرح توصیف و خاطرنشان کرد: منابع مورد نیاز برای اجرای طرح دوفوریتی حمایت معیشتی از خانواده‌های نیازمند پیش بینی شده تا ایراد اصل ۷۵ به آن وارد نشود از سوی دیگر می‌توان از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان با اذن رهبری و دریافت مالیات از ۵ دهک بالای جامعه نیز برای اجرای این طرح استفاده کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: این طرح هفته آینده با قید دو فوریت در مجلس مطرح خواهد شد و امید است بتواند گره گشای بخشی از مشکلات مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سهرمز" به صدا درآمد

شرکت سیمان هرمزگان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ مجمع عمومی برگزار می‌کند.

مجمع "گکیش" برگزار شد

شرکت مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران- کیش در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

زنگ مجمع "قهکمت" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند هکمتان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ برگزار خواهد شد.

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: