تعداد بازدید : ۷۲۸
کد خبر : ۲۲۴۳۸۸
کارشناس صنعت سیمان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
شرکت های سیمانی که به مرزهای صادراتی نزدیک تر هستند و حجم صادرات بیشتری هم دارند، پتانسیل بیشتری برای رشد سودآوری دارند.

نقطه قوتی برای بعضی سیمانی ها

به گزارش بورس نیوز در فضای مجازی از افزایش قیمت دوباره سیمان صحبت می شود. این در حالی است که سیمانی ها به تازگی مجوز افزایش نرخ ۲۰ درصدی سیمان را دریافت کرده اند و البته، این میزان افزایش نرخ از نظر خیلی از فعالان صنعت سیمان، کافی نبوده و انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان هم اعلام کرده مهرماه، درخواستی دیگر برای افزایش نرخ سیمان ارسال خواهند کرد.

علی محمد بد کارشناس صنعت سیمان در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: نرخ سیمان اخیرا ۲۰ درصدی افزایش داشته و جز آن، افزایش نرخ دیگری اعمال نشده است، فقط افزایش نرخ کیسه های سیمان، در نرخ فروش لحاظ می گردد.

وی در ادامه گفت: شرکت های سیمانی که محصول تولیدی خود را در بازار داخل عرضه می کنند، به اندازه همین افزایش نرخ ۲۰ درصدی، رشد درآمدی خواهند داشت؛ ضمن اینکه هزینه های تولید هم تقریبا به همین اندازه افزایش داشته و احتمالا تغییر چندانی در سودآوری این شرکت ها ایجاد نخواهد شد‌. اما در مورد شرکت های سیمانی که صادرات دارند، شرایط متفاوت است. با توجه به افزایش نرخ ارز نیمایی، نرخ فروش سیمان صادراتی هم افزایش داشته و درآمدهای این شرکت ها نسبت به سال قبل، رشد قابل توجهی خواهد داشت. بنابراین می توان گفت از بین شرکت های سیمانی، شرکت های سیمانی که به مرزهای صادراتی نزدیک تر هستند و حجم صادرات بیشتری هم دارند، پتانسیل بیشتری برای رشد سودآوری دارند. در حال حاضر با وجود تمام مشکلات و محدودیت ها، صادرات سیمان در حال انجام است و وقفه ای در روند صادرات صنعت سیمان ایجاد نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: