تعداد بازدید : ۷۰۰
کد خبر : ۲۲۴۴۳۰
در سایه رشد احتمالی نرخ مواد اولیه رخ داد؛
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
آنچه در گزارش‌های ماهانه شرکت‌ها به ویژه در تیرماه به چشم می‌آید افزایش عجیب و نگران‌کننده نرخ‌های فروش محصولات به ویژه برای مصرف‌کنندگان بوده که البته شرکت پدیده شیمی قرن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

رشد نرخ محصولات

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از اعلام سود خالص ۶۵۹ ریالی به ازای هر سهم در سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹، گزارش عملکرد تیرماه شرکت پدیده شیمی قرن افزایش مجدد نرخ‌های فروش محصولات اصلی را نشان می‌دهد.

رشد نرخ محصولات

آنچه در گزارش‌های ماهانه شرکت‌ها به‌ویژه در تیرماه به چشم می‌آید افزایش نرخ‌های فروش محصولات به ویژه برای مصرف‌کنندگان بوده که البته شرکت پدیده شیمی قرن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نگاهی به مقادیر فروش تیر ماه و مقایسه این مقادیر با عملکرد خرداد ماه این شرکت نشان‌دهنده افزایش در حدود ۱۰۰۰ تنی مقادیر فروش بوده، هر چند که این موضوع تا حدود زیادی به شرایط ویژه کنترل ویروس کرونا بستگی داشته است.

در مجموع، فروش ۱.۳۲۲ میلیارد ریالی انواع محصولات این شرکت در تیر ماه سال جاری و مقایسه با فروش ۲.۷۷۴ میلیارد ریالی چهار ماه نخست ماه سال ۱۳۹۸ خود گویای افزایش قابل توجه مبالغ فروش این شرکت در سال جاری دارد.

در انتها با توجه به افزایش عجیب و البته سوال‌برانگیز محصولات پتروشیمی در ماه‌های گذشته، باید دید آیا این افزایش نرخ‌های فروش محصولات توان خنثی سازی افزایش بهای تمام شده و مواد اولیه مصرفی این شرکت را داشته و یا خیر؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.