تعداد بازدید : ۳۴۵
کد خبر : ۲۲۴۴۷۱
گروه سایپا و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند؛
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و رئیس دانشگاه صنعتی شریف پس از برگزاری یک ویدئوکنفرانس آنلاین، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بورس نیوز، پیش از امضاي تفاهم‌نامه مشترك همكاری ميان گروه خودروسازی سايپا و دانشگاه صنعتی شريف كه به‌ صورت آنلاین و از طریق سیستم ويدئو كنفرانس برگزار شد، سيدجواد سليمانی مديرعامل گروه خودروسازی سايپا در سخنانی گفت: با به ‌كارگيری نخبگان دانشگاه صنعتی شريف در كنار مديران سايپا و استفاده از ديدگاه‌ها و نظرات اين افراد در قالب مشاور، آينده مديريتي اين مجموعه از نظر علمی و تخصصی تضمين خواهد شد.

وي با اشاره به اینکه خود از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف است، افزود: دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتي شريف پشتوانه‌اي توانمند و آينده‌ساز براي گروه سايپا محسوب مي‌شوند و مي‌‌توانند مشكلات و موانع موجود را با بهره گيري از دانش و خلاقيت خود از سر راه بردارند.

سليماني با اشاره به برنامه گروه خودروسازي سايپا براي توليد خودروهاي برقي ادامه داد: مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا به‌دنبال يك همكاري جامع با مراكز دانشگاهي و پژوهشي كشور براي طراحي و ساخت خودرو برقي است كه در اين مسير آماده همكاري با دانشگاه صنعتي شريف است.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا تصريح كرد: تشكيل كارگروه مشترك همكاري ميان گروه خودروسازي سايپا و دانشگاه صنعتي شريف زمينه اجراي پروژه‌هاي جديد طراحي و تحقيقات صنعتي و همچنين توسعه مديريت را در اين گروه فراهم مي‌سازد و زمينه رشد علمي سايپا را ايجاد خواهد كرد.

محمود فتوحی، رئيس دانشگاه صنعتی شريف نيز در اين جلسه آنلاین گفت: ديدگاه علمي مديريت ارشد گروه خودروسازي سايپا نسبت به صنعت خودرو تحسين‌برانگيز است.

وي افزود: با وجود اين ديدگاه موثر و مفيد در گروه خودروسازي سايپا اميدواري به تسريع در همكاري ميان دو مجموعه افزايش يافته و با اين روند، به سرعت ظرفيت‌هاي آموزشي و پژوهشي جهت همكاري‌ها فعال خواهد شد.

وي تاكيد كرد: دانشگاه صنعتي شريف پيگير اجراي پروژه‌هايي با محوريت توسعه فناوري و تجاري‌سازي محصول در گروه خودروسازي سايپا است و آمادگي دارد تجربيات علمي و پژوهشي خود را در اختيار اين گروه قرار دهد.

فتوحي گفت: اجراي دوره‌هاي كارآموزي براي دانشجويان نخبه دانشگاه صنعتي شريف و همچنين اعطاي بورس‌هاي تحصيلي به آنان جهت همكاري با واحدهاي مختلف توليدي، مهندسي و مديريتي در گروه خودروسازي سايپا يكي از اهداف مهم تفاهم‌نامه همكاري است.

به گفته رئيس دانشگاه صنعتي شريف بحث خودرو برقي يكي از مهم‌ترين اهداف صنعت خودرو محسوب مي‌شود و اصرار مديريت سايپا براي ورود به فاز طراحي و ساخت اين خودرو، بيانگر نگاه آينده‌نگرانه و واقع‌بينانه نسبت به اين صنعت است.

وي از آمادگي دانشگاه صنعتي شريف براي هرگونه همكاري علمي و پژوهشي با گروه خودروسازي سايپا خبرداد و گفت: از آن‌جايي كه صنعت خودرو كشور جايگاه بسيار مهمي در اقتصاد و توليد دارد، آماده‌ايم تا با توسعه همكاري در كارگروه مشترك با سايپا، نقش علمي و مطالعاتي خود را در رشد اين صنايع ايفا كنيم.

گفتني است در اين مراسم، تفاهم‌نامه همكاري ميان گروه خودروسازي سايپا و دانشگاه صنعتي شريف به امضاي سيدجواد سليماني و محمود فتوحی رسيد.

تشكيل كارگروه مشترك همكاري، اجراي پروژه طراحي و ساخت خودرو برقي مشترك، به‌كارگيري نخبگان دانشگاه صنعتي شريف به‌عنوان مشاوران پروژه‌اي در سايپا، توسعه همكاري هاي آموزشي و كاربردي براي مديران و كاركنان سايپا و استفاده از پژوهش‌ها و طرح‌هاي مطالعاتي دانشگاه در پروژه‌هاي سايپا از جمله مهم‌ترين مفاد اين تفاهم‌نامه است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.