گروه سایپا و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند؛
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و رئیس دانشگاه صنعتی شریف پس از برگزاری یک ویدئوکنفرانس آنلاین، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بورس نیوز، پیش از امضاي تفاهم‌نامه مشترك همكاری ميان گروه خودروسازی سايپا و دانشگاه صنعتی شريف كه به‌ صورت آنلاین و از طریق سیستم ويدئو كنفرانس برگزار شد، سيدجواد سليمانی مديرعامل گروه خودروسازی سايپا در سخنانی گفت: با به ‌كارگيری نخبگان دانشگاه صنعتی شريف در كنار مديران سايپا و استفاده از ديدگاه‌ها و نظرات اين افراد در قالب مشاور، آينده مديريتي اين مجموعه از نظر علمی و تخصصی تضمين خواهد شد.

وي با اشاره به اینکه خود از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف است، افزود: دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتي شريف پشتوانه‌اي توانمند و آينده‌ساز براي گروه سايپا محسوب مي‌شوند و مي‌‌توانند مشكلات و موانع موجود را با بهره گيري از دانش و خلاقيت خود از سر راه بردارند.

سليماني با اشاره به برنامه گروه خودروسازي سايپا براي توليد خودروهاي برقي ادامه داد: مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا به‌دنبال يك همكاري جامع با مراكز دانشگاهي و پژوهشي كشور براي طراحي و ساخت خودرو برقي است كه در اين مسير آماده همكاري با دانشگاه صنعتي شريف است.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا تصريح كرد: تشكيل كارگروه مشترك همكاري ميان گروه خودروسازي سايپا و دانشگاه صنعتي شريف زمينه اجراي پروژه‌هاي جديد طراحي و تحقيقات صنعتي و همچنين توسعه مديريت را در اين گروه فراهم مي‌سازد و زمينه رشد علمي سايپا را ايجاد خواهد كرد.

محمود فتوحی، رئيس دانشگاه صنعتی شريف نيز در اين جلسه آنلاین گفت: ديدگاه علمي مديريت ارشد گروه خودروسازي سايپا نسبت به صنعت خودرو تحسين‌برانگيز است.

وي افزود: با وجود اين ديدگاه موثر و مفيد در گروه خودروسازي سايپا اميدواري به تسريع در همكاري ميان دو مجموعه افزايش يافته و با اين روند، به سرعت ظرفيت‌هاي آموزشي و پژوهشي جهت همكاري‌ها فعال خواهد شد.

وي تاكيد كرد: دانشگاه صنعتي شريف پيگير اجراي پروژه‌هايي با محوريت توسعه فناوري و تجاري‌سازي محصول در گروه خودروسازي سايپا است و آمادگي دارد تجربيات علمي و پژوهشي خود را در اختيار اين گروه قرار دهد.

فتوحي گفت: اجراي دوره‌هاي كارآموزي براي دانشجويان نخبه دانشگاه صنعتي شريف و همچنين اعطاي بورس‌هاي تحصيلي به آنان جهت همكاري با واحدهاي مختلف توليدي، مهندسي و مديريتي در گروه خودروسازي سايپا يكي از اهداف مهم تفاهم‌نامه همكاري است.

به گفته رئيس دانشگاه صنعتي شريف بحث خودرو برقي يكي از مهم‌ترين اهداف صنعت خودرو محسوب مي‌شود و اصرار مديريت سايپا براي ورود به فاز طراحي و ساخت اين خودرو، بيانگر نگاه آينده‌نگرانه و واقع‌بينانه نسبت به اين صنعت است.

وي از آمادگي دانشگاه صنعتي شريف براي هرگونه همكاري علمي و پژوهشي با گروه خودروسازي سايپا خبرداد و گفت: از آن‌جايي كه صنعت خودرو كشور جايگاه بسيار مهمي در اقتصاد و توليد دارد، آماده‌ايم تا با توسعه همكاري در كارگروه مشترك با سايپا، نقش علمي و مطالعاتي خود را در رشد اين صنايع ايفا كنيم.

گفتني است در اين مراسم، تفاهم‌نامه همكاري ميان گروه خودروسازي سايپا و دانشگاه صنعتي شريف به امضاي سيدجواد سليماني و محمود فتوحی رسيد.

تشكيل كارگروه مشترك همكاري، اجراي پروژه طراحي و ساخت خودرو برقي مشترك، به‌كارگيري نخبگان دانشگاه صنعتي شريف به‌عنوان مشاوران پروژه‌اي در سايپا، توسعه همكاري هاي آموزشي و كاربردي براي مديران و كاركنان سايپا و استفاده از پژوهش‌ها و طرح‌هاي مطالعاتي دانشگاه در پروژه‌هاي سايپا از جمله مهم‌ترين مفاد اين تفاهم‌نامه است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: