تعداد بازدید : ۳۸۰
کد خبر : ۲۲۴۸۰۹
عضو هیئت مدیره انجمن فولاد عنوان کرد:
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
دولت به دنبال ایجاد اقتصاد سالم و به دور از هر گونه دخالت بوده و در عین حال بر عرضه فولاد متناسب با نیاز کشور تایید دارد. از سوی دیگر تولیدکنندگان اعتقاد دارند عدم دخالت در قیمت گذاری و نیز عدم تعیین سقف قیمتی بازار را به تعادل خواهد رساند. 
 
حمایت دولت از ادامه روند عرضه فولاد در بورس کالا 

به گزارش بورس نیوز ،سید رضا شهرستانی، عضو هیئت مدیره انجمن فولاد اظهار کرد: تاکنون قیمت زنجیره فولاد بر مبنای ضرایبی از معدن سه ماهه قیمت شمش فولاد خوزستان تعیین شده است. تولید کنندگان فولاد در خواست داشتند تا ضرایب تعیین قیمت زنجیره فولاد اعم از گندله، کنستانتره و آهن اسفنجی هیچ تغییری نداشته باشد، زیرا با برخی تصمیمات معاونت معدنی، نتایج ۱۲ ساله قیمت گذاری زنجیره فولاد زیرسوال رفته بود. در عین حال شاهد افزایش ضرایب و نیز قیمت فولاد بودیم.

شهرستانی به مسائلی، چون تعیین قیمت داخل به روش " کسر هزینه حمل از درب کارخانه تا بازار صادراتی" از قیمت فولاد اشاره کرد و گفت:سقف قیمت نباید دستوری تعیین شود تا تعادل بین صادرات و بازار داخل برقرار شود چرا که تعیین سقف قیمت در بازار فولاد رانت ایجاد کرده و باید دید تا ۲ ماه آینده وضعیت بازار به چه شکل خواهد بود و از طرفی در خصوص برداشتن سقف قیمت در بورس نیز کارشناسی صورت گیرد. 

وی ادامه داد: یکی از عوامل رفع گرانی، افزایش عرضه فولاد خواهد بود و بالا رفتن حجم عرضه تنها زمانی صورت می‌گیرد که خبری از قیمت گذاری "دستوری" نباشد چرا که تقاضای کاذب در بازار ایجاد کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.