تعداد بازدید : ۱۵۲۶
کد خبر : ۲۲۴۸۶۲
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
مرداد ماه مانند تمامی سال‌های گذشته نشان از سکون دارد چرا که تمام اخبار مثبت شرکت‌ها استفاده شده و به نظر می‌رسد شاخص تا پایان مرداد به سختی در محدوده بالای ۲ میلیون حرکت داشته باشد.
سکون شاخص در مرداد ماه
 
حمیدرضا طریقی، مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام، در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: واقعیت این است که عدد ۲ میلیون، مانع بسیار بزرگی برای شاخص به حساب می‌آید.
 
 
وی ادامه داد: هر دو گروه "نهاد‌های ناظر "و "سهامداران " معتقدند اگر شاخص مرز ۲ میلیون واحدی را رد کند، با افزایش سرعت مواجه شده و تا محدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد (که بسیار زیاد است) خواهد رفت. 

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: در صورتی که شاخص از ۲ میلیون واحد بالاتر نرود، در همین محدوده درجا زده و با توجه به اینکه طی چند وقت اخیر با رشد زیادی مواجه بوده، افزایش این سرعت رشد، به صلاح شاخص نخواهد بود.

طریقی به رشد زیاد سهم‌های شاخص ساز در سال ۹۹ اشاره و اظهار کرد: گروه‌های پالایشی، فلزات و فولادی‌ها رشد زیادی را تجربه کردند بنابراین به نظر می‌رسد نوسان شاخص در محدوده حال حاضر، ادامه داشته و در مرداد خبری از رد کردن مرز ۲ میلیون به گوش نرسد.

وی ادامه داد: مرداد ماه مانند تمامی سال‌های گذشته نشان از سکون دارد چرا که تمام اخبار مثبت شرکت‌ها استفاده شده و به نظر می‌رسد شاخص تا پایان مرداد به سختی در محدوده بالای ۲ میلیون حرکت داشته باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

سهامداران "کویر" دور هم جمع می شوند

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار می کند.

مجمع "کایتا" برگزار شد

شرکت ایتالران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ مجمع عمومی را برگزار کرد.

ترکیب هیات مدیره "غگلستا" تغییر کرد

جمع عمومی فوق العاده شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ برگزار شد.

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "زکشت"

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: