تعداد بازدید : ۳۳۵
کد خبر : ۲۲۴۸۶۳
کارنامه بانک اقتصادنوین در حمایت از تولید و اشتغال
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
بانک اقتصادنوین در راستای تحقق شعار سال و همگامی با اهداف کلان اقتصادی ایران عزیز، ۱۸۰ هزار میلیارد ریال از منابع خود را صرف تامین مالی صنایع ملی و بزرگ کشور در سال گذشته کرده است.

به گزارش بورس نیوز، درحالی‌که رشد تسهیلات اعطایی کل شبکه بانکی در سال ۱۳۹۸، بالغ‌بر ۲۸ درصد بوده این بانک با ثبت رکورد ۴۶.۵ درصدی در این شاخص توانسته است ۱۸ درصد بالاتر از میانگین شبکه بانکی به تامین نقدینگی واحد‌های تولیدی و صنعتی کمک کند و در راستای وظایف ذاتی خود، تمام‌عیار از تولید و اشتغال ملی حمایت کند.

بررسی عملکرد بانک در بخش تولید نشان می‌دهد که این بانک در سال ۹۸، از محل تجهیز منابع و وصول مطالبات، بالغ بر ۱۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است تا موتور محرک اقتصاد کشور با وجود وضع تحریم‌های ظالمانه علیه مردم شریف سرزمینمان متوقف نشود.

بانک اقتصادنوین در تامین مالی اغلب صنایع کشور نقش‌آفرین بوده است که صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فلزات اساسی، خودروسازی و آی‌تی به ترتیب با ۲۹.۴، ۱۵.۵، ۱۱.۱ و ۶.۶ بیشترین سهم را در تسهیلات این بانک داشته‌اند.

کنار رشد قابل‌ملاحظه در تسهیلات اعطایی، حرکت بانک اقتصادنوین در چارچوب استاندارد‌های حرفه‌ای و دستورالعمل‌های بانک مرکزی موجب شده، این بانک بتواند با رعایت بهداشت اعتباری با کاهش ۱۵ هزار میلیارد ریالی مطالبات غیر جاری، ضمن افزایش توان تسهیلات دهی، یک گام دیگر به استاندارد‌های بین‌المللی نزدیک‌تر شود.

با توجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ با عنوان «جهش تولید»، سیاست بانک  اقتصادنوین  در حمایت از تولید و اشتغال ملی در سال جاری نیز ادامه یافته است و گزارش منتشرشده از عملکرد بانک نشان می‌دهد، تسهیلات اعطایی این بانک در پایان تیرماه ۹۹  در صنایع پیشران با رشد قابل‌ملاحظه ۳۰ درصدی نسبت به پایان سال ۹۸ همراه بوده است.

گفتنی است، بانک اقتصادنوین به‌عنوان نخستین ارائه‌دهنده خدمات تخصصی بانکداری شرکتی، طیف جامعی از خدمات بازار پول و سرمایه را به مشتریان شرکتی ارائه می‌کند که این خدمات با استقبال بسیار خوبی از سوی مشتریان این بانک مواجه بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سهرمز" به صدا درآمد

شرکت سیمان هرمزگان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ مجمع عمومی برگزار می‌کند.

مجمع "گکیش" برگزار شد

شرکت مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران- کیش در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

زنگ مجمع "قهکمت" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند هکمتان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ برگزار خواهد شد.

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: