تعداد بازدید : ۲۳۰
کد خبر : ۲۲۴۸۸۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
تحریم‌های ظالمانه از زمانی شروع شد که جمهوری اسلامی شکل گرفت و ایران با اعلام استقلال و حمایت از مستضعفان در برابر مستکبرانی همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا موضع خود را آشکار ساخت. از آن زمان تاکنون آمریکا از راه‌های گوناگون و به بهانه‌های مختلف سعی دارد تا به مانند قبل از انقلاب، ایران را تحت سلطه‌ی خود درآورد. به لطف و مدد الهی و تلاش و کوشش دلسوزان نظام، تحریم‌های ظالمانه، نه تنها باعث ناکامی نشده، بلکه سبب مقاوم شدن اقتصاد شد.

علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفتگو با بورس نیوز اظهار داشت: با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، از سوی دشمنان قسم خورده زخم‌های بسیاری بر پیکره انقلاب وارد شد؛ زخم‌هایی که هر کدام به تنهایی می‌توانست، یک کشور را نابود کند. اما اراده و عزم راسخ غیورمردان ایران اسلامی در کنار رهبری جسورانه‌ی امام امت (ره) و بعد از ایشان، جانشین خلف‌شان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مانند کوهی استوار علاوه بر حفظ ثبات و تمامیت ارضی ایران اسلامی، شکوفایی و رشد اقتصادی را برای کشور به ارمغان آوردند.

وی افزود: در چند سال اخیر تحریم ‎‌های ظالمانه به اوج خود رسید، اما همچنان اقتصاد ایران پابرجاست. اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، رونق تولید و حمایت از آن و ... همگی نشان از عزم ایران برای مقاوم سازی اقتصادش در برابر تحریم هاست. هر بار تحریم‌های تازه‌ای از سوی آمریکا وضع می‌شود، لیکن با درایت و مدیریت صحیح، اقتصاد کشور را از گزند تحریم دور نگه داشتیم.

مدیرعامل فولاد خوزستان در ادامه اظهار داشت: در سال‌های اخیر محصولات فولاد خوزستان به واسطه‌ی کیفیت و مشتری مداری در بازار بین‌الملل با اقبال بسیاری مواجه است؛ لیکن با تولید پایدار و با اولویت تامین نیاز داخل کشور و همچنین صادرات محصولات با کیفیت، تحریم‌ها را بی اثر خواهیم کرد.

محمدی ادامه داد: آن چه که باعث مقاوم شدن اقتصاد ایران اسلامی است، بکارگیری راهبرد "بی اثر کردن تحریم هاست". رونق تولیدات داخلی و گسترش صادرات غیرنفتی همچون فولاد، بر پایه الگوی اقتصاد مقاومتی موجب توسعه و کمک به رفاه عمومی می‌شود.

مدیرعامل فولاد خوزستان تاکید داشت: سال ۱۳۹۹ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام "جهش تولید" مزین شده است، فولاد خوزستان از ابتدای سال تاکنون با تکیه بر توان داخلی و در مسیر تحقق این شعار توانست، تولید روزانه و ماهانه‌ی خود را ارتقا دهد و برای اولین بار در تاریخ خود، از تولید یک میلیون تن شمش فولاد در فصل بهار عبور کند. دستیابی به این موفقیت چشم گیر یک پیام مهم خطاب به جهانیان دارد؛ کشور‌های دنیا، به ویژه آمریکا بدانند که هر چقدر فشار تحریم‌های ظالمانه را بیشتر کنند، در نقطه‌ی مقابل، عزم و اراده‌ی ایرانیان در مسیر بی‌اثر کردن تحریم‌ها استوار‌تر می‌شود.

محمدی در پایان سخنان خود اظهار داشت: مجموعه فولاد خوزستان در سال‌های اخیر از گزند تحریم‌ها بی‌نصیب نبوده، لیکن به مانند سال‌های گذشته، حفظ روند تولید پایدار و صادرات محصولات به اقصی نقاط جهان را در دستور کار خود قرار داده است و با کمک خداوند متعال و تلاش شبانه روزی کارکنان، طرح‌های توسعه خود را به سرانجام می‌رساند و با افزایش تولید، صادرات و اشتغال زایی برای جوانان، به جهانیان ثابت خواهد کرد که هیچ گاه از وضع تحریم‌های جدید واهمه‌ای به خود راه نخواهد داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: