تعداد بازدید : ۷۷۴
کد خبر : ۲۲۴۸۹۳
نسخه‌های ۳ماهه ضعیفی که روانه بازار شد؛
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
۲ میلیارد سود خالص سه ماهه از شرکتی که ارزش بیش از ۲.۰۰۰ میلیارد تومانی در بورس را هم به ثبت رسانده بود.

این هم دلیل افت بیش از ۳۰ درصدی قیمت سهم

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، نگاهی به افت سنگین قیمت برخی سهام اگر چه در نگاه نخست نگران کننده به نظر می‌رسد، اما با تامل بیشتر و نگاهی دقیق‌تر به صورت‌های مالی این شرکت‌ها خواهیم دید که قیمت سهام بسیاری از آن‌ها همچنان پتانسیل افت بیشتر را نیز دارد.

شرکت داروسازی آوه سینا که افتی بیش از ۳۰ درصدی قیمت را در ماه اخیر تجربه کرده، پس از اعلام سود ۳۰۰ ریالی به ازای هر سهم در پایان سال مالی ۱۳۹۸ و البته ثبت قیمت‌های بیش از ۴۵.۰۰۰ ریالی در ماه گذشته، اکنون صورت‌های مالی حسابرسی نشده سه ماهه‌ ضعیفی را روانه سامانه کدال کرده است.

اینکه چگونه سهمی با تحقق تنها ۲۱ میلیارد ریال سود خالص در عملکرد سه ماهه، ارزشی بیش از ۲۰.۰۰۰ میلیارد ریالی را تجربه کرده، رخدادیست که این روز‌ها نمونه‌های فراوانی از آن دیده می‌شود.

این هم دلیل افت بیش از ۳۰ درصدی قیمت سهم

شرکت آوه سینا در دوره ۳ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ و بر اساس گزارش حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۲۱ میلیارد ریالی شده که در مقایسه با سود خالص ۳۴ میلیارد ریالی این شرکت در سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ پوششی ضعیف تلقی می‌شود.

بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده محصول اصلی تولیدی این شرکت انواع قرص بوده که علیرغم رشد چشمگیر تعداد فروش این محصول، شاهد کاهش درآمد‌های عملیاتی این شرکت در سه ماهه نخست در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

این هم دلیل افت بیش از ۳۰ درصدی قیمت سهم

همانگونه که در جدول فوق نیز مشاهده می‌شود محصول اصلی شرکت قرص بوده و فروش این محصول بخش عمده‌ای از درآمد‌های شرکت را تشکیل می‌دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: