تعداد بازدید : ۱۳۲۵
کد خبر : ۲۲۴۹۴۰
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
در این روز‌ها با توجه به اینکه بحث سودآوری و نسبت‌های نرمالی که در بازار استفاده می‌شد، تقریبا با افزایش قیمت‌ها رنگ باخته است، بنابراین روش‌های معقولی که در بازار مورداستفاده قرار می‌گرفت، کارایی خود را از دست داده و لازم است مسائل واضح‌تر مورد تحلیل قرار گیرند.

رنگ باختن روش‌های معقول تحلیل

احسان بدیعی، کارشناس بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: شاخص کل و شاخص هم وزن همواره با هم مورد بررسی قرار می‌گیرند چرا که تحلیل هر کدام به تنهایی نمی‌تواند نتیجه درستی داشته باشد.


وی ادامه داد: در جریان جابه جایی پول از سهم‌های بزرگ به کوچک، شاخص هم وزن با توجه به اینکه وزن و تعداد سهم در آن لحاظ نیم شود، کلیت بازار را به لحاظ مثبت یا منفی بودن نشان داده، اما شاخص کل رفتار شرکت‌های با وزن بالاتر و اینکه وزن عمده بازار تمایل به مثبت یا منفی بودن دارد را نمایش می‌دهد.


مدیر معاملات کارگزاری نهایت نگر خاطر نشان کرد: بررسی هر کدام (شاخص کل و هم وزن) به تنهایی صحیح نبوده و برای فهمیدن جریان پول روی سهام بزرگ یا کوچک هر دو باید کنار هم قرار گیرند. به دلیل اینکه گاه یکروز بازار درگیر صف‌های فروش شده  وبعد از جمع آوری این صف، قیمت پایانی به کف قیمتی میل کرده و باعث منفی شدن شاخص می‌شود اما؛ اساسا این حرکت حمایت از بازار محسوب می‌شود.


وی افزود: برای بررسی و داشتن یک دید کلی باید تمامی مسائل تکنیکال تحلیل شده و رفتار شاخص کل، هم وزن و جریان ورود و خروج نقدینگی در بازار رصد شود.


بدیعی تصریح کرد: در این روز‌ها با توجه به اینکه بحث سودآوری و نسبت‌های نرمالی که در بازار استفاده می‌شد، تقریبا با افزایش قیمت‌ها رنگ باخته است، بنابراین روش‌های معقولی که در بازار مورداستفاده قرار می‌گرفت، کارایی خود را از دست داده و لازم است مسائل واضح‌تر مورد تحلیل قرار گیرند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"غدشت" در اندیشه تغییر هیات مدیره است

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت دشت مرغاب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "همراه" از خردادماه

شرکت ارتباطات سیار ایران زمان پرداخت سود به سهامدارانش را اعلام کرد.
به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

به پرداخت ملت به ازای هر سهم ۱۰۷۹ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹ شرکت «به‌پرداخت‌ ملت» با حضور بیش از ۸۶ درصد از سهامداران و به ریاست داریوش روحی؛ معاون مالی و پشتیبانی هلدینگ «فناوران هوشمند بهسازان فردا» برگزار شد.
سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران

سود ۱۳۰۰ ریالی در جیب سهامداران "شدوص"

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دوده صنعتي پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: