تعداد بازدید : ۳۴۰
کد خبر : ۲۲۴۹۴۸
رئیس اتاق تعاون ایران ابهامات بورس مسکن را تشریح کرد:
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
رئیس اتاق تعاون ایران به ابهامات بورس پاسخ داد و از راه اندازی بورس مسکن طی ۴ ماه آینده خبر داد.
 
راه اندازی بورس مسکن طی ۴ ماه آینده
 
به گزارش بورس نیوز، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، با اشاره به بورس مسکن گفت: در طول چند سال گذشته افزایش قیمت مسکن مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

وی افزود:در دوران کرونا نیز در حوزه اجازه و رهن مسکن مشکلات زیادی در حوزه تهیه مسکن برای مردم ایجاد کرده است که یکی از دلایل اصلی آن عرضه کم در مقابل تقاضای زیاد است، بنابراین عموم مردم که متقاضی مسکن ارزان قیمت هستند دچار مشکل شدند.

رئیس اتاق تعاون ایران بیان کرد: در شورای عالی بورس تصمیم گرفته شد، بورسی مخصوص عرضه مسکن ایجاد شود؛ البته برخی از صاحب نظران معتقد هستند که مسکن را هم می‌توان در بورس کالا عرضه کرد، اما به دلیل اهمیت بازار مسکن تصمیم گرفته شد که بورس ویژه‌ای برای عرضه املاک ایجاد شود.

عبداللهی اضافه کرد: قرار است بورس مسکن با سرمایه ۵ هزار میلیارد تومانی تاسیس شود که ۳۵ درصد آن توسط بخش خصوصی و توسط اتاق بازرگانی و اتاق تعاون و ۳۵ درصد توسط شرکت‌ها و نهاد‌های عمومی غیر دولتی و بانک‌ها تامین می‌شود و ۳۰ درصد باقی مانده نیز از طریق پذیره نویسی به عموم مردم عرضه شود. دو گروه اول که هر کدام سهام دار ۳۵ درصد از بورس مسکن می‌شوند، نمی‌توانند در فرآیند پذیره نویسی شرکت کنند.

وی بیان کرد: افرادی که اقدام به خرید سهام در بورس مسکن می‌کنند، می‌توانند سهام خود را به مسکن تبدیل کنند. حتی افراد می‌توانند به صورت متری مسکن خریدداری کنند.

رئیس اتاق تعاون با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بورس مسکن پر سود باشد، گفت: ویژگی بورس مسکن جذب سرمایه‌های سرگردان برای ساخت مسکن جدید است. بورس مسکن می‌تواند به رونق بازار مصالح ساختمانی و پایین آمدن قیمت مسکن کمک کند.

وی افزود: قرار است طی ۴ ماه آینده بورس مسکن راه اندازی شود تا مردم بتوانند سهام خریدداری کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: