کد خبر : ۲۲۴۹۸۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
عرضه دارایکم با مشکلات زیرساختی همراه بود و برای عرضه‌های بعدی نیاز به فکری جامع‌تر و زیرساختی قوی‌تر برای اقتصاد احساس می‌شود. 
واکنش بازار به اخبار ETF‌های پیش رو
 
مهدی افضلیان، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: شاخص مانند هفته گذشته، حرکت خود را ادامه خواهد داد و محدوده‌های متعادل معاملاتی نیز در این فضا هنوز به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: از سویی دیگر بازار برای کسب انرژی مجدد و رشد بعدی نیاز به اصلاح قیمتی و اصلاح زمانی داشته و فعلا انتظار رشد شارپ در کوتاه مدت برای بورس وجود ندارد. در این شرایط که بازار رشد کلی داشته و تمامی صنایع بزرگ و کوچک نیز رشد‌های شارپی را تجربه کرده اند، سرمایه گذاران باید سراغ شرکت‌هایی با P به E تحلیلی مناسب که به لحاظ بنیادی ارزشمند هستند بروند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص حرکت شاخص کل و هم وزن اضافه کرد: شاخص کل اثرات شرکت‌های بزرگتر بازار را بیشتر نشان داده و وزنی که به شرکت‌های بزرگتر بازار در شاخص کل داده می‌شود، بسیار زیاد است، بنابراین ممکن است شخصی صفحه معاملات را باز کرده و با ۵۰ درصد بازار منفی روبرو شود، اما شاخص کل ۳۰۰ واحد مثبت را نشان می‌دهد، این به دلیل وجود شاخص جایگزین یعنی شاخص هم وزن است که اگر سرمایه گذار بخواهد روال کلی بازار را به صورت روزانه رصد کند باید از شاخص هم وزن در معاملات خود حتما استفاده کند.
 
ایجاد جذابیت در‌ETFها با قیمت گذاری
افضلیان در رابطه با عرضه‌ای تی اف‌های بعدی دولت خاطر نشان کرد: عرضه دارایکم با مشکلات زیرساختی همراه بود و برای عرضه‌های بعدی نیاز به فکری جامع‌تر و زیرساختی قوی‌تر برای اقتصاد احساس می‌شود. 

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد میزان استقبال مردم نسبت به دارایکم بیشتر شود البته بحث قیمت نیز اهمیت داشته و بسته به آن برای سرمایه گذاران جذاب ایجاد خواهد شد؛ به طور کلی بازار سرمایه نسبت به عرضه ETF‌های پیش رو واکنش داشته و اطلاعیه‌های مرتبط با صندوق‌های دارا بر استقبال سرمایه گذاران از بازار بسیار تاثیرگذار است.

وی در پایان اضافه کرد: فلزات اساسی، گروه شیمیایی و دارویی در گروه ارزنده‌های بازار قرار دارند. البته برای برخی صنایع بازار قیمت با معیار سوددهی هماهنگی نداشته و به لحاظ قیمتی، سهم این شرکت‌ها در گروه ارزنده‌ها قرار نمی‌گیرند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
ETF= کشک =سبدکالای مجانی شیخ کلید =گزارش 100روزه=ترک خوردن دیوارتحریم ها=
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: