تعداد بازدید : ۳۸۳۶
کد خبر : ۲۲۴۹۸۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
عرضه دارایکم با مشکلات زیرساختی همراه بود و برای عرضه‌های بعدی نیاز به فکری جامع‌تر و زیرساختی قوی‌تر برای اقتصاد احساس می‌شود. 
واکنش بازار به اخبار ETF‌های پیش رو
 
مهدی افضلیان، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: شاخص مانند هفته گذشته، حرکت خود را ادامه خواهد داد و محدوده‌های متعادل معاملاتی نیز در این فضا هنوز به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: از سویی دیگر بازار برای کسب انرژی مجدد و رشد بعدی نیاز به اصلاح قیمتی و اصلاح زمانی داشته و فعلا انتظار رشد شارپ در کوتاه مدت برای بورس وجود ندارد. در این شرایط که بازار رشد کلی داشته و تمامی صنایع بزرگ و کوچک نیز رشد‌های شارپی را تجربه کرده اند، سرمایه گذاران باید سراغ شرکت‌هایی با P به E تحلیلی مناسب که به لحاظ بنیادی ارزشمند هستند بروند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص حرکت شاخص کل و هم وزن اضافه کرد: شاخص کل اثرات شرکت‌های بزرگتر بازار را بیشتر نشان داده و وزنی که به شرکت‌های بزرگتر بازار در شاخص کل داده می‌شود، بسیار زیاد است، بنابراین ممکن است شخصی صفحه معاملات را باز کرده و با ۵۰ درصد بازار منفی روبرو شود، اما شاخص کل ۳۰۰ واحد مثبت را نشان می‌دهد، این به دلیل وجود شاخص جایگزین یعنی شاخص هم وزن است که اگر سرمایه گذار بخواهد روال کلی بازار را به صورت روزانه رصد کند باید از شاخص هم وزن در معاملات خود حتما استفاده کند.
 
ایجاد جذابیت در‌ETFها با قیمت گذاری
افضلیان در رابطه با عرضه‌ای تی اف‌های بعدی دولت خاطر نشان کرد: عرضه دارایکم با مشکلات زیرساختی همراه بود و برای عرضه‌های بعدی نیاز به فکری جامع‌تر و زیرساختی قوی‌تر برای اقتصاد احساس می‌شود. 

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد میزان استقبال مردم نسبت به دارایکم بیشتر شود البته بحث قیمت نیز اهمیت داشته و بسته به آن برای سرمایه گذاران جذاب ایجاد خواهد شد؛ به طور کلی بازار سرمایه نسبت به عرضه ETF‌های پیش رو واکنش داشته و اطلاعیه‌های مرتبط با صندوق‌های دارا بر استقبال سرمایه گذاران از بازار بسیار تاثیرگذار است.

وی در پایان اضافه کرد: فلزات اساسی، گروه شیمیایی و دارویی در گروه ارزنده‌های بازار قرار دارند. البته برای برخی صنایع بازار قیمت با معیار سوددهی هماهنگی نداشته و به لحاظ قیمتی، سهم این شرکت‌ها در گروه ارزنده‌ها قرار نمی‌گیرند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
ETF= کشک =سبدکالای مجانی شیخ کلید =گزارش 100روزه=ترک خوردن دیوارتحریم ها=
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: