تعداد بازدید : ۱۰۱۶
کد خبر : ۲۲۵۵۵۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
 مبلغ به دست آمده از فروش برخی سهام پرتفوی سهام عدالت، از یک سهم (نه از کل پرتفو) بوده و زمانی که به فروش می‌رسد، این شبه ایجاد می‌شود که کارگزاری‌ها پول را به مردم نمی‌دهند، در صورتی که فروش انجام نشده و برداشت ناصحیح پیش می‌آید.
مشکلات کارگزاری در فروش سهام عدالت
 
فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه در خصوص " فروش سهام عدالت" از طریق کارگزاری‌ها به بورس نیوز گفت: در فضای فروش، حجم وسیعی از تقاضا و کد بورسی سهامداران سهام عدالت وارد سیستم شد و مشابه سامانه و هسته معاملاتی که پاسخگوی این میزان معامله و رکورد در سیستم نیست، به یکباره با خیل عظیمی از متقاضیان با مغایرت‌هایی در شماره تلفن همراه یا شماره شبا حساب بانکی مواجه شد. 

وی به مشکل دیگری اشاره و اظهار کرد: تاخیر در ارسال یا حجم کم مبالغ حاصل از فروش را نیز می‌توان مسئله دیگر عرضه سهام عدالت عنوان کرد.

آقا بزرگی خاطر نشان کرد: نظام ۳۰درصدی سهام عدالت با الگوریتمی برای جلوگیری از تجاوز از سقف سی درصد کارگزاری یا بانک روبروست که در این فضا تعداد سهام مشخصی را از پرتفو ۳۶ سهمی دارنده سهام عدالت برای فروش انتخاب می‌کند. در این میان برخی سهام با نرخ مورد نظر به فروش رسیده و برخی دیگر فروش نمی‌رود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.