تعداد بازدید : ۶۹۳
کد خبر : ۲۲۵۵۶۰
کاهش سودآوری در سال مالی ۱۳۹۸:
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
در حالی که در ماه‌های اخیر شاهد برگزاری دادگاه‌های اقتصادی متعدد از شرکت عظام سهامدار عمده این شرکت در رسانه‌های عمومی بودیم، اکنون ظاهرا این بدبیاری‌ها دامن سازه پویش را نیز گرفته است.

کاهش سودآوری

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که در دو ماه اخیر شاهد رشد بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام شرکت سازه پویش بودیم، صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت حاکی از تعدیل منفی بیش از ۲۳ درصدی سودآوری در مقایسه با سال مالی گذشته دارد.

کاهش سودآوری

در حالی که در ماه‌های اخیر شاهد برگزاری دادگاه‌های اقتصادی متعدد از شرکت عظام سهامدار عمده این شرکت در رسانه‌های عمومی بودیم، اکنون ظاهرا این بدبیاری‌ها دامن سازه پویش را نیز گرفته است.

تحقق ۳۲۳ میلیارد ریال سود خالص در سال ۱۳۹۸ از شرکتی با ارزش بازاری معادل ۱۵.۲۶۸ میلیارد ریال از جمله الگو‌های سرمایه گذاری غیر منطقی سهامداران بازار بورس ایران است.

علیرغم افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش انواع محصولات سبک و سنگین این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و نیز افزایش بیش از ۶۸ درصدی مبالغ فروش، شاهد کاهش محسوس سودآوری این شرکت نبوده که این موضوع عمدتا به دلیل افزایش چشمگیر بهای تمام شده کالای فروش رفته در سال ۱۳۹۸ است.

در مجموع ثبت فروشی بیش از ۷.۸۵۴ میلیارد ریال از این شرکت در سال ۱۳۹۸، منجر به تحقق در حدود ۷۸۱ میلیارد ریالی سود ناخالص و تنها ۳۲۳ میلیارد ریال سود خالص شده که از این حیث شاهد کاهش در حدود ۲۳ درصدی سودخالص نسبت به سال مالی گذشته هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

سهامداران "کویر" دور هم جمع می شوند

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار می کند.

مجمع "کایتا" برگزار شد

شرکت ایتالران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ مجمع عمومی را برگزار کرد.

ترکیب هیات مدیره "غگلستا" تغییر کرد

جمع عمومی فوق العاده شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ برگزار شد.

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "زکشت"

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ برگزار خواهد شد.

سهامداران "وساخت" گرد هم آمدند

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ مجمع عمومی برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: