تعداد بازدید : ۳۴۱
کد خبر : ۲۲۵۶۴۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
هفته های اخیر، کارگزاری‌ها به این شکل اقدام می‌کردند که بعد از ساعت بازار معامله "بلوکی" برای فروش ثبت می‌شد، اما مشتری نداشت و علت اعتراض مردم بعد از گذشت دو ماه به کارگزاری‌ها این است که فروشی اتفاق نیفتاده است. 
اقدام کارگزاری‌ها و موج منفی بازار
 
 
شاهین احمدی، کارشناس بازار سرمایه در خصوص عرضه سهام عدالت توسط کارگزاری‌ها به بورس نیوز گفت: در گذشته سهام عدالت به ۲ روش مستقیم و غیر مستقیم عرضه شد و مقرر بود در روش غیر مستقیم افراد بعد از پذیرش شرکت‌های سرمایه گذاری استانی قادر به فروش سهام خود باشند. در کنار این دو روش، راه سومی را نیز دولت در اختیار مردم قرار داد تا از طریق بانک و یا کارگزاری‌ها درخواست فروش داده و به نیابت از فرد سهم به فروش برسد. 

وی ادامه داد:تا هفته گذشته در روش سوم، کارگزاری‌ها به این شکل اقدام می‌کردند که بعد از ساعت بازار معامله "بلوکی" برای فروش ثبت می‌شد، اما مشتری نداشت و علت اعتراض مردم بعد از گذشت دو ماه به کارگزاری‌ها این است که فروشی اتفاق نیفتاده است. 

احمدی خاطرنشان کرد: هفته اخیر، رئیس جمهور خبر از آزادسازی بخش دوم سهام عدالت داد و مجددا در خواست فروش در بانک‌ها و کارگزاری‌ها به ثبت رسید که عمده دلیل منفی شدن بازار در روز چهارشنبه نیز عدم عرضه درخواست‌های فروش به شکل بلوکی بود. کارگزاری ها، وضعیت بازار سرمایه را سبز و مناسب دیده و در وسط معاملات اقدام به عرضه کردند که عمده سهم‌های سهام عدالتی‌ها بعد از فروش ناگهان منفی شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: