تعداد بازدید : ۳۴۱۵
کد خبر : ۲۲۵۶۸۹
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به برنامه های شیفت صبح و بعداز ظهر بورس تهران و شرکت هایی که فارغ از هیاهوی بازار، آینده نگر هستند و...

۵.۵

به گزارش بورس نیوز امروز بازار رسما دو شیفته شد و همچون زمان مدرسه، سهامداران شیفت عصر نسبت به صبحی ها، خیال آسوده تری دارند. امروز صبح بر سر و کله زدند تا بازار کمی تعادل پیدا کند و شیفت عصر با غیبت چند نماد بزرگ، وضعیت بهتری شاهد بودیم.
اما از اتفاقات عجیب امروز صف خرید اولین ETF دولتی بود که تا دیروز ۵۰ درصد کمتر از ارزش ابطال صف فروش داشت. راست می گویند که هیجانی نفروشید؛ خیلی از فروشندگان دیروز قطعا امروز پشیمان بودند.

خرید سهام با سراب لاتاری

گفتیم هیجانی نفروشید؛ یادمان امد از عدم فروش هیجانی مهمتر، خودداری از خرید هیجانی است‌. گاهی سیستم معاملات کارگزاری ها هنگ می کند و مانده حساب مشتریان را منفی نشان می دهد. ولی بر عکسش هم اتفاق افتاده و گویا برخی دوستان تا دیده اند حساب شان بستانکار شده، فکر کرده اند برنده لاتاری شده اند و خرید کرده اند و حالا مانده اند با یک بدهی و یک بازار خراب‌‌‌... با خودتان چنین نکنید!

 

آینده نگری فارغ از هیاهوی بازار 

بارها و بارها گفته شده بر مبنای تحلیل بخرید و خیلی از سهامداران گمان می کنند خرید تحلیلی یعنی فقط خرید چند نماد شاخص ساز. اما در گیر و دار بازاری که خیلی از سهم های آن متعلق به شرکت هایی است که شاید اگر کرکره خود را پایین بکشند، برای اقتصاد کشور هزینه کمتری خواهند داشت؛ شرکت هایی هم هستند که نه فقط خوب کار می کنند و سود می سازند؛ بلکه برنامه هایی هم برای بلندمدت دارند که به شدت بر اجرای آنها اصرار می ورزند. برای سهامداری در بورس کافی است قبل از خرید، چشم هایتان را خوب باز کنید و در روزهای منفی هیجان منفی را با صرف یک لیوان چای از خود دور کنید و به آنچه روی آن سرمایه گذاری کرده اید، اطمینان داشته باشید. برندگان واقعی در بلندمدت شناسایی خواهند شد...

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.