تعداد بازدید : ۳۸۷
کد خبر : ۲۲۵۸۱۰
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: افزایش X-RAY و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی موجب جلوگیری از قاچاق و روان سازی تجارت شده است.

واردکننده مواد اولیه نباید پشت خط گمرک بماند

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی پس از حضور در کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت کمرگ کشور، اظهار کرد: طی دو سال اخیر، فعالیت‌ها در گمرکات کشور به سمت هوشمند شدن سوق داده شده و نظارت پیشین جایگزین پسین شده تا صادرکنندگان از مشکلات و قید و بند‌ها رها شوند.

دژپسند با بیان اینکه واردکننده مواد اولیه و کالا‌های واسطه‌ای نباید پشت خط گمرک بماند، ادامه داد: وزارت اقتصاد در تلاش است با اتخاذ سیاست‌هایی مناسب روند را در گمرکات روان کند، از سوی دیگر با افزایش دقت از قاچاق جلوگیری به عمل آید.

به گفته وزیر امور اقتصاد و دارایی افزایش X-RAY و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه موجب روانی تجارت خارجی می‌شود که سیاست‌های وزارتخانه نیز در این راستا است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین درباره جلسه کمیسیون اقتصادی، اضافه کرد: در جلسه امروز سوالات نمایندگان مطرح شد؛ این سوالات در حوزه فضای کسب و کار، بانکداری، خزانه، بودجه، مالیات و. بود.

وی با بیان اینکه براساس وظایف قانونی به سوالات نمایندگان پاسخ داده شد، به محور سوالات اشاره کرد و افزود: نقش گمرک در مبارزه با قاچاق یکی از سوالات بود؛ در گزارش‌های بین المللی، گمرک ایران در زمینه مبارزه با قاچاق مورد تحسین و تمجید قرار گرفته است، که مقرر شد، کمیته‌ای مشخص میزان پیشرفت گمرک در تحقق این مهم را مورد بررسی قرار دهد.

دژپسند میزان اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار را یکی دیگر از سوالات نمایندگان برشمرد و اضافه کرد: اقدامات انجام گرفته در این زمینه توضیح داده و مقرر شد، کمیته‌ی مشخصی فعالیت‌های آنلاین این حوزه را به دقت بررسی کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: