تعداد بازدید : ۷۶۴
کد خبر : ۲۲۵۸۳۸
تعدیل منفی ۵۳ درصدی "حپترو" در سال مالی ۱۳۹۸؛
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
پیش بینی تحقق زیان ناخالص در انتهای سال مالی ۱۳۹۹ بوده که این موضوع نیز در نوع خود تامل برانگیز است.

تعدیل منفی ۵۳ درصدی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، وقتی برخی از دلایل ریزش روز‌های اخیر بورس را رصد می‌کنیم بی شک عدم رشد سودآوری و یا شناسایی سود‌هایی غیرعملیاتی از جمله تاثیرگذارترین عوامل آن محسوب می‌شود.

شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی که در ماه گذشته ارزش‌های بیش از ۸۹۰ میلیارد تومان را نیز به ثبت رسانده بود در جدیدترین صورت‌های مالی حسابرسی نشده خود در سامانه کدال، تعدیل منفی بیش از ۷۴ درصدی سود خالص هر سهم را اعلام کرده است.

تعدیل منفی ۵۳ درصدی

اینکه سرمایه گذاران این روز‌های سهام شرکت را آن هم با تحقق سود خالصی در حدود ۶۵ ریال با کدام توجیه علمی در قیمت‌های بیش از ۴۵.۰۰۰ ریال می‌خرند سوالی است که تنها این دوستان می‌توانند پاسخگوی آن باشند.

شناسایی تنها ۱۴ میلیون تومان سود ناخالص و البته تحقق زیانی ۷۸۲ میلیون تومانی در انتهای سال مالی ۱۳۹۸ رخدادی است که سهامداران این شرکت به راحتی نمی‌توانند از کنار آن بگذرند و چه بسا اگر شناسایی ۸۸ میلیارد ریال سایر درآمد‌های عملیاتی و ۲۸ میلیارد ریال سایر درآمد‌های عملیاتی این شرکت نبود شاهد تحقق زیانی خالص از این شرکت نیز می‌بودیم.

نکته جالب دیگر از صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت، پیش بینی تحقق زیان ناخالص در انتهای سال مالی ۱۳۹۹ بوده که این موضوع نیز در نوع خود تامل برانگیز است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.