تعداد بازدید : ۷۳۲
کد خبر : ۲۲۵۸۵۳
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
مدیرعامل بانک دی در جمع اعضای هیئت مدیره، مدیران بانک و نمایندگان سهامداران، حفظ منافع همه ذینفعان و سهامداران بانک به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران گرانقدر را از مهم‌ترین اولویت‌های هیئت مدیره دانست و بر لزوم به کارگیری همه ابزار‌ها در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش بورس نیوز، برات کریمی در این دیدار که به درخواست سهامداران و برای شفاف سازی درباره ابهامات پیش آمده پیرامون سهام برگزار شد با بیان این که ارزیابی‌ها از شرایط مطلوب بانک حکایت دارد، اطمینان داد که ارزش دارایی ذینفعان نزد این بانک به بهترین شکل حفظ خواهد شد.
وی کاهش زیان انباشته، کاهش قیمت تمام شده پول، افزایش جذب منابع و کاهش کسری نقدینگی در کنار وصول مطالبات معوق و سررسید گذشته را از جمله دستاورد‌های بانک طی ماه‌های اخیر خواند و گفت: این فرآیند به بهبود وضعیت بانک، تحقق بانکداری حرفه‌ای و قرار گرفتن در مسیر سودآوری انجامید.
وی با اشاره به اینکه تصمیمات هیئت مدیره بانک در راستای تامین منافع سهامداران و خانواده معزز شهدا و ایثارگران است، افزود: سهام خانواده معزز شهدا و ایثارگران گرانقدر با مساعدت‌های رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران و اقدامات صورت گرفته در بانک طی یک فرآیند قانونی آزادسازی شد و اکنون امکان خرید و فروش این سهام در بازار سرمایه وجود دارد، ولی توصیه ما این است که سهامداران با مشورت افراد آگاه به معامله اقدام کنند.
کریمی با بیان این که طبیعت بازار سهام نوسانی بودن آن است، افزود: سهام بانک با نرخ حداقلی برای خانواده شهدا و ایثارگران خریداری شده بود و اکنون این سهم با افزایش چشمگیر قیمتی مواجه است.
مدیرعامل بانک دی با بیان این که این بانک سال‌ها با مشکل زیان انباشته مواجه بوده است، گفت: مشکلات عدیده بانک در گذشته با تلاش‌های شبانه روزی و اقدامات اعضای هیئت مدیره و همکاران خدوم برطرف شده و بانک اکنون در وضعیت مطلوبی از لحاظ شاخص‌های عملیاتی قرار دارد.
کریمی همچنین افزایش سرمایه، فروش املاک و دارایی‌های مازاد، ساماندهی شرکت‌های بانک با تشکیل گروه مالی دی و نیز افزایش درآمد‌های بانک از طریق اعطای تسهیلات با طراحی بسته‌های متنوع اعتباری را از جمله برنامه‌های پیش رو خواند و گفت: تمرکز بر درآمد‌های کارمزدی، توسعه خدمات بانکداری الکترونیک با به کارگیری سامانه‌های نوین درکنار ایجاد گیشه‌های جدید بانک در تمامی ادارات بنیاد شهید برای ارائه خدمات به خانواده معظم شهدا در دستور کار است.
وی همچنین به موضوع افزایش سرمایه بانک اشاره کرد و با بیان اینکه این موضوع با هدایت بانک مرکزی در حال پیاده سازی است، گفت: با توجه به وضعیت مطلوب بانک، تلاش هیئت مدیره بر این است که افزایش سرمایه مبتنی بر واقعیت همراه با کارشناسی دقیق و در نظر گرفتن مصلحت سهامداران و تثبیت آینده بانک رخ دهد.
او ادامه داد: همه ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که بانک دی قوی‌تر و مشکلات آن تعدیل شده است که البته دستیابی به این شرایط جز با اقدامات جهادی امکان پذیر نبود.
مدیرعامل بانک دی با بیان این که یک بنگاه اقتصادی با داشتن زیان انباشته، کسری منابع و عدم فعالیت در راستای توسعه فرهنگ سازمانی نمی‌تواند به شکوفایی دست یابد، گفت:تفکر ما در زمینه افزایش سرمایه در راستای اهداف سازمانی است، اما پیش زمینه آن برگزاری مجمع بانک است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعطای مهلت قانونی بورس به تعویق افتاده و با تکمیل حسابرسی شرکت‌های تابعه، اطلاعات مربوطه در سامانه کدال به اطلاع عموم خواهد رسید.
کریمی با تاکید بر اینکه مصلحت سهامداران و بانک در همه اقدامات لحاظ می‌شود، گفت: همه مردم ایران آزادی و امنیت خود را مرهون جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران هستند و به خانواده معزز این عزیزان اطمینان می‌دهم، مدیریت بانک به دنبال حفظ منافع آن‌ها است و اجازه نمی‌دهد نوسان‌های مقطعی دارایی‌های آن‌ها را با چالش مواجه کند.
گفتنی است، مدیرعامل بانک دی و اعضای هیئت مدیره در پایان این نشست به پرسش‌های نمایندگان سهامداران پاسخ دادند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "پارسیان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.

"زگلدشت" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ برگزار می شود.

"خراسان" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کاذر" شنیده می‌شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز آذر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: