تعداد بازدید : ۱۳۳۸
کد خبر : ۲۲۵۹۰۲
کسب ۱.۴۵۴ ریال سود به ازای هر سهم در گزارش سالیانه حسابرسی نشده؛
۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
سود این پتروشیمی که معادل ۱.۴۵۴ ریال به ازای هر سهم بوده نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۱۲ درصدی را داشته و این در حالی است که در این گزارش سود سهام شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان (پترول) در محاسبات لحاظ نشده است.

رشد ۱۱۲ درصدی سودآوری هلدینگ خلیج فارس

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت هلدینگ خلیج فارس در سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، موفق به کسب سود خالص ۲۰۸ هزار و ۵۸۸ میلیارد ریالی شده است.

این سود که معادل ۱.۴۵۴ ریال به ازای هر سهم است نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۱۲ درصدی را داشته است. این در حالی است که در این گزارش سود سهام شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان (پترول) در محاسبات لحاظ نشده است.

رشد ۱۱۲ درصدی سودآوری هلدینگ خلیج فارس

علت اصلی رشد سودآوری شرکت را می‌توان افزایش سنگین سود ناشی از واگذاری سهام شرکت‌های زیرمجموعه عنوان کرد.

در حالی که سود ناشی از سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه پذیر به ۱۳۰ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریال رسیده است، سود فروش ناشی از سرمایه گذاری‌ها به ۷۶ هزار و ۴۵ میلیارد ریال رسید.

این در حالی است که سود ناشی از فروش سرمایه گذاری‌ها در سال قبل کمتر از ۷ هزار میلیارد ریال بوده است.

سود سهام دریافتی عمدتا شامل سود سهام دریافتی از شرکت پتروشیمی مبین به ارزش ۲۱.۷۴۷ میلیارد ریال، پتروشیمی پارس به ارزش ۳۱.۴۱۱ میلیارد ریال، پتروشیمی بندرامام ۱۰.۸۹۱ میلیارد ریال، پتروشیمی نوری ۲۰.۵۶۵ میلیارد ریال و پتروشیمی فجر به مبلغ ۷.۷۶۸ میلیارد ریال بوده است.

سود ناشی از فروش سهام نیز در سال مالی سپری شده عمدتا به مبلغ ۳۰.۲۸۶ میلیارد ریال از محل فروش بخشی از سهام شرکت پتروشیمی تندگویان، ۲۳.۲۴۲ میلیارد ریال بابت واگذاری سهام شرکت پتروشیمی هنگام، ۱۰.۳۱۰ میلیارد ریال بابت فروش بخشی از سهام شرکت پتروشیمی نوری و ۶.۵۵۲ میلیارد ریال بابت فروش سهام شرکت پتروشیمی ونیران آپادانا کسب کرده است.

اژغر
Switzerland
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
بله لحاظ نکردن تا رانت خواری شود....غیر از اینه...
مسئله ما همینه نه بازار...با یک عده کلاهبردار طرفیم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: