تعداد بازدید : ۱۸۷
کد خبر : ۲۲۵۹۰۵
۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است.

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط (هفته منتهی به ۲۸ مرداد ۱۳۹۹)

 

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره کرد. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است. میزان تزریق نقدینگی صورت گرفته طی یک هفته اخیر نیز ارائه شده است.
پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط (هفته منتهی به ۲۸ مرداد ۱۳۹۹)

ارزش کل صندوق‌های مختلط در پایان سه شنبه ۲۸ مرداد ماه سال جاری به ۴۸ هزار و ۸۴ میلیارد ریال رسیده است. ارزش صندوق‌های مختلط نسبت به هفته پیش کاهش بیش از ۲ هزار میلیارد ریالی داشته است. همچنین با لحاظ کردن بازدهی منفی ۳.۵ درصدی در هفته سپری شده، شاهد خروج ۸۰۱ میلیارد ریال از منابع این صندوق‌ها هستیم.

• میانگین بازدهی ماهیانه و سالیانه این صندوق در ماه و سال منتهی به ۲۸ مرداد ماه سال جاری به ترتیب معادل ۲.۴ و ۲۵۹ درصد بوده است.

• بدترین عملکرد در میان صندوق‌های مختلط مربوط به صندوق آرمان سپهر آشنا با ۷.۶ درصد بازدهی منفی است. این صندوق همچنان به تخلف واضح خود در عدم رعایت حد نصاب‌های سرمایه گذاری ادامه داده و مشخص نیست علت عدم برخورد سازمان بورس با تخلف‌های مشهود این صندوق چیست؟ پس از این صندوق، صندوق مشترک پارس با ۶.۹ درصد بازدهی منفی بدترین عملکرد را داشته است. همچنین صندوق مشترک کوثر با ۰.۴ درصد بازدهی منفی و صندوق ارمغان ملل با ۱.۳۴ درصد بازدهی منفی، کمترین افت بازدهی را در میان صندوق‌ها مختلط داشته اند. همچنین لازم به ذکر است که اطلاعات مربوط به صندوق گنجینه مهر به روز نشده و بازدهی آن نیز به این ترتیب مربوط به ۲۸ مرداد نیست.

• بیشترین ارزش صندوق‌های مختلط به ترتیب متعلق به دو صندوق تجربه ایرانیان و گوهر نفیس تمدن با ۲۰.۷۳۲ و ۴.۸۵۵ میلیارد ریال و پس از آن مربوط به صندوق‌های نواندیشان و صندوق نیکی گستران با ۲۶۸ و ۳۲۹ میلیارد ریال است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: