تعداد بازدید : ۱۲۸۷
کد خبر : ۲۲۵۹۳۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
تاثیر هیجانی خروج افراد با نقدینگی از موارد تاثیرگذار بر نزول بازار بود، چون اشخاص حقیقی قابل کنترل نبوده و سهامداران تازه وارد نیز براساس تحلیل خرید و فروش نداشته اند، بنابراین بازار سرمایه فعلا روند نزولی خود را داشته تا به نقطه تعادل برسد.
بازار در مسیر رسیدن از منفی به تعادل
 
 
وحید حسن‌پور دبیر، مدیرعامل کارگزاری صباتامین در بررسی وضعیت بازار به بورس نیوز گفت: رشد‌های خوبی را در بازار سرمایه شاهد بودیم و با ورود نقدینگی تقاضا بر بعضی سهام افزایش پیدا کند، از سوی دیگر تاثیر هیجانی خروج همین افراد از موارد تاثیرگذار بر نزول بازار بود، چون اشخاص حقیقی قابل کنترل نبوده و سهامداران تازه وارد نیز براساس تحلیل خرید و فروش نداشته اند، بنابراین بازار سرمایه فعلا روند نزولی خود را داشته تا به نقطه تعادل برسد.

وی ادامه داد: میزان فروش در هفته جدید بازار کمتر خواهد شد، اما همچنان نزول وجو دارد و فعلا ترند کلی بازار منفی است. 

این کارشناس بازار سرمایه همچنین در خصوص اقدام هماهنگ سازمان بورس و بانک مرکزی در کاهش ضرایب تضمین و محدودیت اعتبارات کارگزاران عنوان کرد: سیستم بانکی تصمیم بر کاهش سطح اعتباری و تسهیلات کارگزاری‌ها گرفته و به همان نسبت کمیته پایش نیز در خصوص اصلاح ضرایب تضمین از ۱۵ به ۱۰ درصد اقدام کرده که کاهش حد اعتباری به مشتریان را به همراه داشته است. شاید این عدد بزرگ نباشد، اما سمت فروش را تقویت کرده، ولی به طور کلی تاثیر قابل توجهی بر بازار سرمایه نداشته است. 

حسن پور در پایان به سهام ارزنده این روز‌ها اشاره کرد و گفت: ممکن است در جو منفی با خرید سهام ارزنده نیز سهامدار ضرر را تجربه کند چرا که کلیت بازار هیجانی است اما؛ دراین میان می‌توان وضعیت صنعت بانک و سهام بنیادی و صادرات محور را نسبتا مناسبتر از دیگر سهام برای سرمایه گذاری عنوان کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.