تعداد بازدید : ۴۴۷
کد خبر : ۲۲۶۰۶۳
حقوقی‌ها با آغوش بازار حقیقی‌ها را می‌خوانند
۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

حمایت از  سهامدار حقیقی یا درفکر صید بهتر؟

در پایان معاملات امروز، شاخص کل با بیشترین تاثیر از نماد‌های فارس، شستا، فولاد و فملی با افت ۶۵ هزار واحدی مواجه شد و شاخص کل را به ایستگاه یک میلیون و ششصد و شصت و دو هزار واحدی رساند.

در بازار امروز نیز ترس سهامداران حقیقی واضح بود و صف‌های فروش پی در پی را تشکیل داده بودند، اما در این میان حقوقی‌های بازار ظاهراً در صف حمایت از سهامدار خرد ایستاده بودند و به جمع کردن صف‌های فروش پرداختند.
گروه مپنا با نماد "رمپنا" در میان شرکت‌های شاخص ساز بیشترین درصد خرید حقوقی با ۹۸.۸ را به خود اختصاص داد و در این نماد ۶۰ درصد از سهامداران حقیقی فروشنده بودند.

حقوقی نماد‌های تاپیکو، وامید، پارسان و فارس به ترتیب بیشترین درصد خرید را به خود اختصاص دادند و در این میان بانک تجارت بیشترین حجم خرید معادل ۷۲۶ میلیون سهم رتبه نخست حجم خرید حقوقی را در روز یکشنبه ۲ شهریور ماه به خود اختصاص داد.

آمار قابل توجهی که در جدول زیر به چشم می‌خورد این است که ۷۵ درصد از شرکت‌های ذکر شده، درصد خریدبالای ۷۰ درصد داشته اند. 

پس از اخبار منفی که باعث ریزش شاخص کل شده است، حقوقی‌ها در دست به نقد‌ترین حالت در صف‌های فروش منتظر سهامداران حقیقی ایستاده‌اند تا در گل آلود‌ترین حالت ممکن بهترین ماهی را صید کنند.


نماد‌های تاپیکو،وغدیر و فولاد از دسته شرکت‌هایی هستند که حقوقی آن‌ها بالای ۱۰۰ میلیون سهم را از صفحه فروش امروز این نماد‌ها جمع آوری کرده‌اند.سهامداران حقیقی برای تصمیم‌گیری در این اوضاع بهتر است نگاهی اجمالی بر خرید حقوقی‌های این نماد‌ها داشته باشند.

حمایت از  سهامدار حقیقی یا درفکر صید بهتر؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: