تعداد بازدید : ۳۵۲
کد خبر : ۲۲۶۰۸۲
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت:
۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت: مشمولان سهام عدالت که تا تاریخ یکم مردادماه ۹۹ اطلاعات خود را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی داده‌اند، چنانچه فوت کرده باشند، وراث آن‌ها از مالیات بر ارث معاف هستند.

۱۱ درصد سهامداران عدالت تصمیم به فروش گرفتند

به گزارش بورس نیوز، حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت درباره تصمیمات شورای عالی بورس اظهارکرد: این شورا در ارتباط با سهام عدالت به عنوان یک بازیگر مهم در بازارسرمایه تصمیماتی گرفته است؛ همچنین تسهیلاتی هم برای بانک‌ها و کارگزاری‌ها در نظر گرفته شده تا از به این وسیله به ماندگاری سرمایه‌گذاران بطور بلندمدت در این بازار کمک شود.

وی درباره تعداد افرادی که تاکنون سهام عدالت را به فروش رسانده‌اند، افزود: حدود ۱۱ درصد از افرادی که مشمول سهام عدالت بوده‌اند، تصمیم گرفتند تا بخشی از سهام خود را بفروشند؛ براین اساس، اکثریت قریب به اتفاق سهامداران سهام عدالت، به ارزندگی سهم خود پی برده و ترجیح داده‌اند که از آن نگهداری کنند.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: امسال از ۱۰ خردادماه تاکنون که آزادسازی سهام عدالت و امکان فروش آن فراهم شده، بیش از هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان دارایی سهام عدالت در بازار فروخته شده و وجوه آن در سطح مشمولان سهام عدالت با کدملی و شماره شبایی که در اختیار ما قرار داده‌اند، تسویه و پول آن واریز شده است.

فهیمی خاطرنشان کرد: شورای عالی بورس تصمیم بسیار مهمی را در ارتباط با مشمولان سهام عدالت و در چارچوب حفاظت از دارایی‌های و فروش بهینه آن‌ها اتخاذ کرد، در واقع این امکان به سازمان بورس داده شده تا با توجه به شرایط بازار بتواند، بخش از سهامی را که مشمولان سهام عدالت قصد فروش آن را دارند در کل کارگزاری‌ها به شکل تجمیعی و یک جا (بلوکی) بفروش برساند.

وی توضیح داد: پیش از این چنین امکانی به لحاظ مقرراتی در سطح یک کارگزار وجود داشت، اما اکنون این امکان فراهم شده که کل فروش سهام عدالت یکجا در بازار، بازاریابی شود و عمده یا بلوک به روش‌های مختلف فروخته شود. طبیعی است که در این روش تعداد مشتریان حرفه‌ای بیشتر خواهد شد.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت بیان کرد: پیرامون فوت شدگان هم باید یک ارتباط مکانیزه‌ای بین قوه قضائیه و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایجاد شود که بخش عمده کار‌های آن انجام شده و اکنون حدود ۲.۵ میلیون نفر که از مشمولان سهام عدالت فوت کرده‌اند که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر وارث دارند و این سهام باید به آن‌ها منتقل شود.

وی توضیح داد: به محض اینکه امکان مکانیزه بین شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و قوه قضائیه انجام شود، اعلام عمومی خواهد شد. توصیه می‌شود تا آن زمان و دراین فاصله، وراث به دادگاه صالحه مراجعه و گواهی کسب وراثت اخذ کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: