تعداد بازدید : ۲۷۸
کد خبر : ۲۲۶۰۹۰
ورق خارجی کفی عقب محصولات ۲۰۷ و ۲۰۶ اس. دی و رانا داخلی سازی شد
۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد، با داخلی سازی ورق کفی عقب محصولات ۲۰۶ و ۲۰۷ صندوق‌دار و رانا، ۴۴۹ هزار و ۶۱۷ دلار کاهش ارزبری سالانه را محقق کند.

به گزارش بورس نیوز، ایران خودرو با خودکفایی تامین، سفارش خارجی این ورق را از سبد سفارش‌های وارداتی خود حذف کرد.
معاون سیستم جامع تولید ایران خودرو در این باره گفت: به منظور غلبه بر موانع ایجاد شده در مسیر تامین و تدارک سفارش‌های خارجی و در راستای حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید در خودروسازی کشور، داخلی سازی ورق وارداتی محصولات صندوقدار شامل ۲۰۷ و ۲۰۶ و رانا در دستور کار قرار گرفت.
شهرام صالحی افزود: با تلاش‌های بی وقفه تیم راهبری خودکفایی ایران خودرو و معاونت‌های تحقیقات، طراحی و تکوین محصول، خرید، کیفیت و قطعات و مجموعه‌ها و ... با داخلی سازی این ورق، بخشی از اهداف تعیین شده در تعمیق ساخت داخل محصولات و کاهش ارزبری تولید محقق شده است.
وی خاطرنشان کرد: نیاز سالانه ایران خودرو به این ورق ۳۷۴ تن بود که با تامین از منابع داخلی، از واردات آن بی نیاز شده ایم.
صالحی با بیان این که در سال جهش تولید، تلاش خواهیم کرد تا در کنار افزایش تیراژ تولید، میزان ارزبری محصولات را نیز به میزان قابل توجهی کاهش دهیم، گفت: در این راستا خودکفایی دو سایز ورق وارداتی باقی‌مانده در سبد تامین از منابع خارجی نیز در برنامه تست و داخلی سازی قرار دارد و امید است در ماه‌های آینده نتایج قابل توجهی کسب کنیم.
وی تصریح کرد: کیفیت قطعات و مواد اولیه داخلی سازی شده قابل رقابت با انواع مشابه خارجی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: